Перейти до основного вмісту

«Нам довелося багато працювати для прориву інформаційної завіси на заході»

04 січня, 13:39

Постійним читачам, партнерам та експертам нашої газети цього року ми запропонували відповісти на три запитання:

1. 2014-й рік на тлі історії (думка, деталь, штрих, фото).

2. «День» на тлі року.

3. Ваш світ цього року — з чого він складався (основні події, люди, враження).

«НАМ ДОВЕЛОСЯ БАГАТО ПРАЦЮВАТИ ДЛЯ ПРОРИВУ ІНФОРМАЦІЙНОЇ ЗАВІСИ НА ЗАХОДІ»

Тарас ДАНЬКО, доцент кафедри бізнесу і фінансів НТУ «ХПІ», громадський активіст:

1. Рік, що минув, на мій погляд, примусив всіх українців зрозуміти відповідальність за свою країну та взяти її на себе. Там, де це зроблено, ми бачимо позитивні результати, впевненість у завтрашньому дні та перспективи.

Головним наповненням цього року для мене особисто стало те, що нам доводилося дуже багато пояснювати світу, в першу чергу Європі, ситуацію в Україні. Те, що для багатьох із нас очевидно, для європейців виявилося енігмою. І те, що європейці майже нічого не знають про справжню Україну, на жаль, було неочікуваним для самих українців. Особливо це стосується стереотипів стосовно того, що східні регіони – Харків, Дніпропетровськ, Одеса, недостатньо підтримують європейський вибір. Нам довелося провести багато роботи для прориву інформаційної завіси на Заході. Ми створили англомовну сторінку на фейсбуці «Kharkiv Today». Наша група з 10-15 людей, які володіють іноземними мовами, спілкувалася з представниками закордонних ЗМІ. Для стабільності в Україні дуже потрібно, щоб східні регіони були повністю інтегровані в європейське економічне життя. Якщо забезпечити повне та об’єктивне всебічне висвітлення наших подій для західних країн, міняти їхнє уявлення про нас, вони хоча б будуть розуміти, що сюди можна їхати, розмовляти з людьми на місці, шукати партнерів для бізнесу. Великий бізнес потребує часу для приходу – півроку, рік, і перемовини треба починати вже сьогодні, а не сидіти і чекати змін.

2. Газета «День» має репутацію серйозного аналітичного видання, якому люди довіряють. Я для себе помітив матеріали, пов’язані з розвитком високих технологій, високотехнічних галузей. І це добре, що газета дивиться в завтрашній день. Бо в першу чергу розв’язати економічні проблеми можна, лише якщо мати сучасну довгострокову програму розвитку країни. Тільки через інтеграцію у світовий бізнес ми можемо сподіватись на економічний прорив у країні. І тому потрібна серйозна розмова про стратегічні питання, і важливо, що газета «День» тримає ці питання в полі зору.

Важливо, щоб в газеті з’являлося більше матеріалів з різних куточків України, враховуючі рух України в ЄС, дуже часто центр прийняття важливих рішень знаходиться на місці, де є співпраця з європейськими партнерами. До речі, вони зауважують, що більшість європейських столиць зараз залишаються «провінційними» у порівнянні з Брюсселем, це «столичність» у негативному сенсі. Діалог між різними частинами країни треба налагоджувати не тільки для того, щоб враховувати різні погляди, але дуже часто на місцях можуть бути прогресивніші пропозиції і цікавіші рішення, ніж їх бачать в Києві. І якраз газета, скоріше, ніж телебачення, може залучати до себе більше місцевих інтелектуалів до загальноукраїнського дискурсу.

3. В 2014 році в Харкові мене вразило багато громадян, які взяли на себе будівництво суспільства, це було відкриттям – скільки тут виявилося активних чудових людей! В цьому місті стало жити ще приємніше.

Підготувала Альона СОКОЛИНСЬКА, Харків

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати