АНОНСИ
ФІЛЬМ «БОГДАН ХМЕЛЬНИЦЬКИЙ» ПОКАЖУТЬ В УНІВЕРСИТЕТАХ ЛЬВОВА ТА ЧЕРНІВЦІВ
15 листопада в Національному університеті «Львівська політехніка» та 18 листопада в Чернівецькому національному університеті ім. Юрія Федьковича відбудеться презентація повнометражного документального фільму студії «ВІАТЕЛ» та режисера Василя Вітра.
Про фільм Василя Вітра «День» детально розповідав після прем’єрного показу в Києві. Стрічка «Богдан Хмельницький» — не лише якісний документальний фільм українського виробництва, це безцінний історичний досвід з вдало поставленими життєвими і політичними акцентами.
Фільм вже демонструвався у кінотеатрах Львова, Хмельницького, Славути. Ідея показати стрічку «Богдан Хмельницький» саме в університетах виникла у головного редактора газети «День» Лариси Івшиної, після чого ще в травні цього року творці фільму зустрілися зі студентами Острозької академії.
Невдовзі стрічку «Богдан Хмельницький» побачать студенти Львівської політехніки та Чернівецького національного університету. Також найближчим часом знімальна група зможе представити свій твір студентству Івано-Франківська, Чернігова, Черкас, Донецька, Кам’янця-Подільського, Луцька, а на початку грудня — студентам Перемишльського університету в Польщі.
До речі, не забувайте не лише приходити на прем’єру стрічки «Богдан Хмельницький» у вашому місті, а й стежити за серіалом «Гра долі» на «5 каналі». У суботу, 13 листопада, і в неділю, 14 листопада, о 14.40, дивіться документальний фільм «Суперники». Він розповість про те, як друзі — німець за походженням, народжений в Україні, відомий піаніст, учитель кількох поколінь піаністів початку ХХ століття Генріх Нейгауз і письменник Борис Пастернак — були закохані в одну жінку, красуню Зінаїду Єремеєву-Джіотті.
СПІЛЬНИМИ ЗУСИЛЛЯМИ ЖИТИ ПОВНОЦІННО
У неділю, 14 листопада, о 10.50, 13.10, 14.40 та 20.30, на Першому Національному дивіться півгодинні телевізійні марафони до Всесвітнього дня боротьби з цукровим діабетом.
Сьогодні в Україні живе понад 1 мільйон хворих на цукровий діабет. І ще півмільйона українців навіть і не здогадуються про свій діагноз. І головна причина в тому, що в українському суспільстві не прийнято думати про попередження захворюваності. 160 тисяч хворих на діабет українців потребують інсулінотерапії, з них 8 тисяч — це діти. На жаль, діабет — це вже не хвороба людей літнього віку, сьогодні цей діагноз ставлять юним хлопцям і дівчатам.
Щоб об’єднати суспільні зусилля для боротьби з діабетом, показати українцям, як його попередити й що робити, якщо діагноз уже поставлено, Перший Національний разом із благодійним фондом «Діабетик» та Міжнародною діабетичною асоціацією України проведуть телевізійний марафон.
У студії Першого експерти, фахівці, члени громадських організацій та люди, які вже не один рік живуть з діагнозом «цукровий діабет» — що в ніякому разі не впливає на їхню соціальну активність, — порадять, як піклуватися про своє здоров’я, щоб не почути цей діагноз у майбутньому.
У межах телемарафону відбудуться прямі включення з чотирьох областей України, з Українського дому в Києві, де проходить медична виставка, та консультація медичних фахівців.
Випуск газети №:
№207, (2010)Рубрика
Наприкінці «Дня»