Дорогі... ігри
ART Games представляє хіт-парад найдорожчих сучасних художників України![](/sites/default/files/main/articles/07112013/24_gal_1.jpg)
Галерея «Мистецька збірка» подарувала киянам інтригуючу можливість побачити твори майстрів, чиї роботи сьогодні купують на найпрестижніших міжнародних аукціонах.
Дороге мистецтво Анатолія Криволапа, Олега Тистола, Арсена Савадова, Олександра Животкова, Олени та Віталія Васильєвих, Ігоря Гусєва, Миколи Маценка, Макса Вітика, Вінні Реунова, Михайла Деяка і Павла Керестея представлено на ART Games дуже вибірково — кожен автор показав одну-дві роботи. Як правило, відібрані на виставку картини написано зовсім недавно або хронологічно належать до найбільш відомого періоду у творчості автора.
Варто зазначити, що глядачі відвідують ART Games вельми охоче. На це є дві причини, і обидві поважні. Перша — всі представлені автори широко відомі в Україні і за кордоном, їх цілком справедливо можна вважати заслуженими метрами сучасного мистецтва. Кожна робота — дуже важливий для автора етап: «Золота булава» Миколи Маценка і «Призма життя» Олени та Віталія Васильєвих налаштовують на метафоричне осмислення реальності, «Київські пагорби» Олександра Животкова і «Пейзаж» Олега Тистола відкривають містичну глибину у звичних ландшафтах. Віктор Сидоренко показав картину із циклу «Левітація», де в динамічних рухах і напруженому колориті осмислював тему самоідентифікації людини в пострадянському, сучасному просторі. Анатолій Криволап, майстер «структурного пейзажу», показав картини, в яких апофеоз напруженого і гармонійного кольору надає глядачеві ні з чим не зрівнянне задоволення від відчуття поетичності повсякденного життя.
ВІКТОР СИДОРЕНКО. ІЗ ЦИКЛУ «ЛЕВІТАЦІЯ», 2012 р.
Друга причина активної відвідуваності ART Games — це цілком реальний шанс для глядача скласти свою власну думку про те, яке саме мистецтво купують сьогодні на міжнародних аукціонах. Безумовно, арт-дилерство — гра, яка існує за своїми законами, саме тому особливо цікаво спробувати проникнути за її лаштунки.
Прогулюючись двома невеличкими залами галереї і розглядаючи експозицію, глядач не просто насолоджується естетикою, а й перетворюється на аналітика, оскільки виставка наочно знайомить з тенденціями світового аукціонного бізнесу. Для прикладу варто навести цифри, оприлюднені українським журналом Forbes: на лондонських торгах аукціонного будинку Phillips картину Анатолія Криволапа «Кінь. Вечір» продали за $186,200, портрет комедійного актора Саші Барона Коена, написаний Ігорем Гусєвим, пішов за $18,750. Твори інших українських майстрів також було оцінено в кругленькі суми: фотопринт Віталія і Олени Васильєвих потягнув на $60,800, живопис Павла Керестея Kids on Trees, Sit-in було продано за $17,100, в аналогічну ж суму було оцінено роботу Вінні Реунова Flash Art, Written & Directed by Quentin Tarantino.
ІГОР ГУСЄВ. «ЯВЛЕНИЕ АНТИКРИЗИСНОГО ЖИВОТНОГО», 2009 р.
З дорогим і престижним українським мистецтвом, визнаним не лише вітчизняними, а й міжнародними арт-експертами, можна зустрітися в галереї «Мистецька збірка» до 17 листопада.