Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Дитячий погляд на мир і... війну

Виставка малюнків юних художників «Єдина Країна» після експозиції у столиці поїде в доброчинний тур Україною. Її мета — збір коштів для армії
26 лютого, 15:24
ГЕОРГІЙ ШОВКОВИЙ (8 РОКІВ). «УКРАЇНСЬКИЙ ВОЇН»

До 12 березня у філії Музею історії міста Києва, розташованому на четвертому поверсі Українського дому, триває дитяча виставка патріотичного малюнка «Єдина Країна», яку організували Центральна бібліотека ім. Т. Шевченка і Центр позашкільної роботи Святошинського району. Мета організаторів — підтримати дух українських воїнів, які захищають кордон нашої країни.

У виставці взяли участь зовсім юні автори, учасники художніх студій віком від п’яти до 16 років, які створили понад сотню робіт, в яких яскраво і безпосередньо відбилося дитяче бачення миру і війни. Кожен малюнок — оригінальний, усі без винятку виконані в дусі солідарності і за своїм змістом балансують між бойовою листівкою-закликом і повсякденною хронікою нашого сьогодення. Як розповіли організатори, одразу ж після закінчення експозиції виставки в Українському домі її буде направлено в доброчинний тур Україною, метою якого є збір коштів на підтримку бійців у зоні АТО.

На відкритті експозиції спеціально запрошені бійці АТО почули музику: першими виступили Ілля Примаченко, Андрій Рунов і Богдан Найда (учні 8-А класу ліцею № 142), які у супроводі гітар виконали пісню «Воїни світла». Потім була гра на кларнеті Святослава Гуменюка, на бандурі — Марії Броварської, а на фортепіано їй підіграла Ануш Петросян. Ліза Ренкос грала на скрипці, а співом «а капела» порадувала бійців Амалія Підлісна. Після презентації воїни спілкувалися з юними талантами і їхніми батьками і отримали на пам’ять подарунки. Почесними гостями заходу стали бійці зони АТО батальйонів «Київська Русь», «Миротворець» і батальйону Національної гвардії імені генерала Кульчицького.

Усі малюнки на виставці «Єдина Країна» дуже зворушливі і звернені до глядачів із усією щирістю, на яку здатні лише діти. Маленькі творці приділили увагу всім темам, актуальним під час війни: тут ми побачимо і матір, яка плаче, відправляючи сина на війну, і щасливе повернення бійця в сім’ю. Віру в перемогу юні автори змалювали символічно — як дітей, які грають на сопілці під веселкою («Захисники Києва» Каті Геркіял), і красуню у вінку на тлі мирного неба і національного прапора («Моя Україна» Світлани Харитонової). Суворі військові будні відтворені по-дитячому наївно, але цілком переконливо і з розумінням фронтовій реальності. Юні художники намалювали кухаря військово-польової кухні і солдатів за читанням листа, батальйон біля нічного багаття і бійця з гітарою під час перемир’я. Сама суть малюнків завжди звернена до миру, як до єдиної справді нормальної реальності, а тема битв і втрат — фактично відсутня, що абсолютно природно для дитячої психології, налаштованої на добро і єдність, здорову сім’ю і благополучно процвітаючу Батьківщину.

На виставці показані роботи вихованців творчих об’єднань «Пейзаж» (керівник Руслана Антоненко), «Мистецтвознавці» (керівник Юлія Апанасенко), «Сонячна палітра» (керівник Павлина Спасиченко), «Творчість» (керівник Таміла Новодворська) і «Палітра» (керівник Ольга Войтенко), які входять до складу відділу декоративно-прикладного й образотворчого мистецтва ЦПР Святошинського району під керівництвом Таміли Новодворської. На думку організаторів, виставка покликана показати ставлення самих дітей до сьогоднішньої політичної реальності, зміцнити їхній патріотизм і усвідомлене ставлення до миру і єдності у своїй країні.

Важко переоцінити реальний вклад усіх учасників подібних акцій — дорослих і дітей, військових і журналістів, добровольців і волонтерів, які о активно відгукнулися на біль нинішньої ситуації на сході України. Подібні виставки, як і інші знаки до солідарності і взаємної підтримки, закладають свій «наріжний камінь» у фундамент нашої «Єдиної Країни», і участь зовсім маленьких авторів допомагає нам вірити в те, що подальші покоління ніколи не залишаться байдужими до долі своєї Батьківщини, людей і культури. Кожен глядач знайде той малюнок, який особливо зачіпатиме душу, і відчує свою індивідуальну причетність до загального процесу миротворчості.

Сама атмосфера відкриття виставки активно згуртувала всіх її учасників, тому тепле спілкування між дітьми і воїнами продовжувалося ще довго після завершення офіційної частини презентації і закінчилося тривалою фотосесією — на пам’ять дорослим і дітям про незабутню зустріч.

Фоторепродукції робіт надано організаторами

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати