«Ключове слово: краса»
Музей сучасного мистецтва представив новий проект — «Місце під сонцем». Таку назву має і одна з головних живописних робіт на виставці харківської художниці Тетяни КрасовськоїНазва виставки — символічна, адже у світі, зокрема художньому, так важливо знайти місце під сонцем, свою нішу. А роботи Тетяни Красовської — спроба пошуку такого місця.
«Мистецтво цієї художниці дуже привітне та уважне до глядача, — розповідає мистецтвознавець Світлана ГАВРИЛЕНКОВА. — Ти посміхаєшся навколишньому світу і щиро віриш, що він посміхнеться тобі у відповідь. Сонячний світ харківської художниці навіть в негоду привітний. Наївні й чисті портретні образи, а за ними — неординарний і колоритний темперамент, де теплий мазок сміливо сусідить із холодним, а чіткий контур підкреслює і конкретизує форму».
Сама Тетяна вважає себе співцем чи не найголовнішого у цьому світі — краси. «Мій ідеал творчих устремлінь: простота, доведена до досконалості. Джерело натхнення: любов до життя, — каже художниця. — Спосіб зображення: щирість. Умова для роботи: душевна рівновага. А ключове слово: краса».
Ця мова глядачам зрозуміла, адже десять персональних виставок та роботи, що зберігаються в багатьох музеях і приватних колекціях — переконливий цьому доказ. Тетяна любить цитувати іспанського маестро Пабло Пікассо: «Кожен прагне зрозуміти живопис. Але чому б не спробувати зрозуміти спів птахів? За що люди люблять ніч, квіти, все, що оточує... І навіть не намагаються зрозуміти це?» Так само і з живописом, не треба шукати в ньому аж надто глибинні змісти. Якщо це приносить естетичне задоволення, якщо це для тебе краса — місію виконано. Сміливість, із якою художниця створює полотна, її дивовижна пластика надають картинам жвавості, життєвості. Живописний почерк майстрині має щось від мистецтва лубка, деякі риси ріднять зі східною культурою. Але точної назви чи визначення для мистецтва Тетяна не має. Та й вони не потрібні. Головне, що Тетяна Красовська шукає своє місце під сонцем, багато працюючи та кристалізуючи індивідуальне, своє, впізнаване... І на питання щодо шляху та призначення живописця у сучасному світі відповідає словами вже іншого відомого європейця: «Художник повинен використовувати всю свою енергію, всю свою щирість і найбільшу скромність, щоб уникнути у своїй роботі старих штампів, які так легко ковзають під руку і які можуть згубити маленьку щойно народжену квітку, яка ніколи не з’являється такою, як від неї чекають». Так говорив Анрі Матіс.
Виставку «Місце під сонцем» відкрито у Музеї сучасного мистецтва на Глибочицькій, 17 до 30 червня.