Альберт Гор побував на місці чорнобильської катастрофи
І, звичайно ж, візит Гора пов’язаний iз продовженням фінансування проекту SIP, який передбачає нейтралізацію небезпеки, що її приховує зруйнований енергоблок ЧАЕС. Це питання особливо загострилося в зв’язку із заявами ряду представників ЄБРР про невиконання Україною своїх зобов’язань iз фінансування робіт на «Укритті». Однак Сергій Парашин все ж вважає, що фінансування проекту SIP буде продовжено.
За словами заступника генерального директора Чорнобильської АЕС Валентина Купного, США робить «основні й найбільші» внески до плану SIP. Так, з $390 млн., виділених до цього часу 26 країнами-донорами на SIP, внесок США дорівнює $78 млн. Нагадаємо, що фінансова оцінка програми SIP становить нині $758 млн.
Окрім цього, за словами Валентина Купного, з 1996 року Міненерго США виділило $1 млн. на ремонт вентиляційної труби й надало засоби індивідуального дозиметричного контролю, дозиметричні прилади на об’єкт «Укриття» на загальну суму $1,8 млн. За інформацією адміністрації ядерного регулювання Мінекобезпеки України, усього за програмою підвищення безпеки атомних станцій з 1996 року Міненерго США виділило Україні близько $20 млн.
Учора вранці віце-президент США Альберт Гор здалеку оглянув «саркофаг» — залізобетонне укриття над зруйнованим 4-м блоком ЧАЕС. Напередодні в ході перебування А. Гора у Києві були підписано серед іншого угоду з підвищення експлуатаційної безпеки систем регулювання цивільних ядерних об’єктів в Україні, а також угоду про створення в Міжнародному Чорнобильському центрі радіоекологічної лабораторії.