Перейти до основного вмісту

Анатолій КIНАХ: «Я не сприймаю формулювання «маленький українець»

КОМЕНТАРІ
25 травня, 00:00

Прем’єріада досягає апогею. Про специфіку процесу — в інтерв’ю кандидата на посаду прем’єра Анатолія Кінаха та в коментарях явно небайдужих до того, що відбувається, народних депутатів.

— Що ви вважаєте головним у роботі нового уряду?

— Ми не повинні показувати пальцем на попередній уряд і казати, що сьогодні виправляємо їхні помилки. Цей шлях безперспективний. Слід постійно закріплювати позитив, який напрацювали попередні уряди (не один, а всі) й усувати помилки, щоб вони більше не повторювалися. Під час переговорів ніяких ультимативних умов я ні від кого не отримував. Розмови були лише про механізми взаємодії парламенту та уряду. Я дуже вдячний за високий рівень переговорів. Тут проблема впирається не в особисті, а в формування дієздатної виконавчої влади. Діалог між гілками влади необхідний постійно, а не тоді коли треба нашвидкуруч щось вирішити. Інтелект парламенту слід використовувати постійно, а не час від часу.

— Чи можете вже назвати членів нового Кабінету?

— Це зараз некоректно. Потрібна комплексна постановка завдання, а під неї вже слід збирати команду. До цього необхідно збалансувати інтереси фракцій, а персоналій слід шукати дещо пізніше.

— Чи можуть члени колишнього Кабінету розраховувати на збереження своїх посад?

— Я не вважаю, що необхідно йти на глибоку кадрову революцію. Всі, хто володіє професійними якостями й знанням ринкових законів, мають свій шанс працювати в новому уряді. Хто саме залишиться — з’ясується тільки після остаточних переговорів iз фракціями.

— Негативи й позитиви в роботі Кабінету Ющенка — ваша оцінка.

— Попередній уряд зробив багато для макроекономічної стабілізації, у справі пошуку компромісів із зовнішніми кредиторами. Це все позитив. Уряд робив спроби розв’язувати проблеми не популістськими методами, а на підставі реальних розрахунків. Але це можна робити лише на підставі дуже точного розрахунку результатів і наслідків рішень, що приймаються, стану української економіки. Уряд втратив зворотний зв’язок ефективної взаємодії, що й призвело до поглиблення політичної кризи. Я певен, що політику можна формувати, спираючись на інтелект парламенту й інтелект нації й знаючи реальну економіку. Ми мали унікальну економічну й політичну ситуацію на початку 2000 року. Вибори було виграно, експорт зростав, і ось це давало можливість зробити податкову реформу. Російська Федерація це зробила. А це наш головний конкурент на світових ринках. Сьогодні в нас немає запасу часу, щоб гальмувати ці процеси. Слід було глибше працювати над мікрорівнем, а не покладатися на адміністративні механізми.

Безумовно, ми намагатимемось зміцнити курс гривні, але це має бути не лише результатом маніпуляцій на валютному ринку й певних бюджетних підходів, а наслідком реального стану економіки.

— Якого «кольору» буде коаліційний уряд, якщо в нього увійдуть, наприклад, «червоні», «зелені», «сірі» й багато інших?

— Прозорим.

— Яким ви бачите середнього українця?

— Я абсолютно не сприймаю формулювання «маленький українець». Це, м’яко кажучи, дуже неточно. Мені ближче позиція стародавніх філософів, які стверджували, що людина — це маленький космос, неповторний і непізнаваний. Я дуже хотів би, щоб громадяни України були самодостатніми особистостями, які вміють орієнтуватися в цьому складному світі, відстоювати свої принципи, свою державу, свій народ. Бог нічим нас не обділив. КОМЕНТАРІ

Роман БЕЗСМЕРТНИЙ, представник Президента у ВР:

— Якщо аналізувати сьогоднішній процес, то з нього можна зробити два висновки: або питання хочуть вирішити швидко та позитивно, або дуже швидко, але багато разів і негативно. При другому варіанті реальність призначення виконуючого обов’язки зростає. Сьогодні складніше точніше говорити, оскільки в залі ситуація кожної години змiнюється і це видно по голосуванню, особливо з питань, які мали політичний характер. Кінах як політична фігура має свою команду. Це серйозні аналітичні служби, серйозні структури, які спираються на дуже серйозні промислові кола. Кінах послідовний, наполегливий, діловитий. Але дуже замкнутий... У нинішній ситуації, на мою думку, особисті риси вiдiграють найменшу роль для призначення. Тут на перший план виходить політична кон’юнктура, можливість домовиться і тому подібне.

Сергій ТIГIПКО, «Трудова Україна»:

— Сильні сторони Кінаха у тому, що він має великий досвід і відмінно розуміє як функціонує машина Кабінету міністрів. Але він представляє маленьку фракцію, так що все залежатиме від його можливостей домовитися. Іноді йому не вистачає відвертості, теплоти. Складається враження трохи затиснутої людини, а це завжди позначається на роботі.

Олександр ВОЛКОВ, Демократичний Союз:

— На сьогоднішній день це абсолютно правильний вибір Президента. Це особистість, яка може бути представлена в уряді, він вже там і працював, віце-прем’єром і першим віце-прем’єром. А особливо багато йому дало те, що він останні два роки набув досвіду в Українському союзі промисловців і підприємців. І найголовне, він зрештою навчився української мови.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати