Перейти до основного вмісту

«Латання та шиття»

12 листопада, 00:00

У ході засідання Центрвиборчкому, на якому було оголошено довгождані підсумки першого туру виборів, отримала розвиток і тема термінового внесення змін до чинного виборчого закону. У кулуарах обговорювали способи оптимізації виборчого законодавства, в якому виявилося ще немало казусів. Так, «бютівець» Андрій Шкіль висловився за необхідність обмежити час на обробку 100% бюлетенів 48 годинами і повідомив про реєстрацію в Раді відповідного законопроекту. На що «регіонал» Сергій Ларін резонно заперечив: мовляв, навряд чи ця ініціатива отримає голоси депутатів і підтримку Президента.

Саме термін, відведений законом на підрахунок голосів у першому турі виборів — 10 днів, став головною підставою для обурень опозиціонерів. У цьому контексті обізнане джерело іронічно відмітило, що свого часу ініціатором внесення цього пункту до чинного закону став не хто інший, як Юрій Ключковський, представник В. Ющенка в ЦВК. Який тепер серед тих, хто найголосніше за всіх обурюється повільністю ЦВК...

Голова ЦВК Сергій Ківалов у свою чергу подібні експерименти над законом не схвалює. Спілкуючись із журналістами, він підкреслив, що існуюча нині норма — це рівно стільки, скільки необхідно для уважного і зваженого підрахунку. Неохоче згадуючи дану раніше обіцянку укластися в «стислі терміни», голова ЦВК послався на збої в роботі центрального сервера. Одночасно Ківалов пояснив, що «комп’ютер — не панацея», всі дані так чи інакше перевіряються в «ручному режимі». В ході екскурсії в «свята святих» Центрвиборчкому — інформаційно-аналітичний центр — голова Центрвиборчкому нагадав, що його начальника було звільнено, а з членів комісії сформовано слідчу групу. Її завдання — визначити, який із чинників винен у збої, технічний чи людський.

На тому ж засіданні заступник голови ЦВК Ярослав Давидович повідомив, що на організацію проведення повторного голосування на виборах президента 21 листопада необхідно 119,8 млн. грн., із них 75 млн. грн. Центральна виборча комісія проситиме виділити додатково. За словами Я. Давидовича, на проведення першого туру затрачено 346,705 млн. грн., усього на проведення виборів необхідно 466,501 млн. грн. Однак у бюджеті на 2004 рік на проведення виборів передбачено 391 млн. грн. «Таким чином, у Верховної Ради необхідно просити ще 75 млн. грн., щоб забезпечити скромне голосування у другому турі», — сказав Я. Давидович.

Згідно із затвердженим ЦВК календарним планом, до 13 листопада уточнені списки виборців для повторного голосування мають бути передані територіальними виборчими комісіями до дільничих виборчкомів. До цієї ж дати виборцям буде розіслано повідомлення про час і місце голосування. До речі, ЦВК дозволив дільничим виборчим комісіям виправляти випадкові помилки в списках на місці — при пред’явленні виборцями паспортів. «Я вважаю, що ми пішли назустріч виборцям і підлатали закон на 100%», — сказала в інтерв’ю журналістам після засідання член ЦВК Марина Ставнійчук.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати