«Героями стали загиблі українські солдати в російсько-українській війні»

Дорогі друзі, ви знаєте, як ми цінуємо ваші думки і наше спілкування. За доброю традицією ми вкотре звернулися до вас — своїх авторів, постійних читачів, партнерів та експертів з проханням відповісти на запитання новорічної анкети «Дня». Ваші чесні відповіді завжди слугували для нас гарним виміром «температури» в Україні та світі за минулий рік і внеском в осмислення головних подій, процесів, людей. А ще завжди цікаво читати — що надихає вас і які ви маєте очікування від майбутнього. Отже, пропонуємо вашій увазі відповіді на запитання нашої новорічної анкети. Нам важливо знати і вашу думку. Приєднуйтеся!
Бажаємо вам радісних новорічних свят і щасливого 2020 року!
1. Які події року, що минає, на вашу думку, змінили світ та Україну?
2. Яка подія в житті країни стала найважливішою особисто для вас?
3. Кого ви вважаєте героєм та антигероєм року?
4. Три речі, які додають вам сил і сповнюють оптимізму?
5. Автори, статті, проєкти газети «День», які зацікавили вас найбільше 2019 року?
Леся БОНДАРУК, кандидатка історичних наук, Український інститут національної пам’яті:
1. Для мене цього року є важливим процес утворення ПЦУ, розпочатий ще минулого року. Чимало було закидів, що розпочнеться внутрішня релігійна війна, які не справдилися. Почався поступовий, але впевнений перехід церков московського патріархату в українську канонічну церкву. Дуже цінною є підтримка Православної церкви України в світі та визнання її церквами інших держав.
2. Особисто для мене найважливіша подія в житті країни – це боротьба її за соборність українських земель. Триває війна з Росією, яка окупувала наші території. Гинуть українські воїни і ллються наші сльози за ними. На жаль, нова українська влада не переймається тим, що лише перемога зможе врятувати всю країну, а не різні «розмови» чи «формули».
3. Героями стали всі 97 (станом на 20 грудня 2019 р.) загиблі українські солдати в російсько-українській війні. Вони віддали все, що мали, щоб ми могли далі жити, творити й любити.
Антигероєм року вважаю Андрія Богдана – голову Офіса Президента України. Складається враження, що Президент Зеленський, у нього працює, а не навпаки. Щодо особи А.Богдана безкарно відбувається привсенародне порушення багатьох законів, а найгірше – реванш антиукраїнських сил, повернення до влади тих, хто за злочини в часи Януковича мав би давно сидіти в ув’язненні.
4. Книжки: цьогоріч читання стало більше, і це дуже тішить.
Архіви: крок за кроком через товсті пожовклі теки дуже важких за змістом документів радянських спецслужб працюю над поверненням історії її забутих сторінок, невідомих досі героїв і подій.
Музика: лише музика може розрадити, підтримати і надихнути. Тішуся, що музичні смаки доньки мені імпонують, а класика залишається вічно присутньою в моєму житті та поступово завойовує свої позиції в її смаках.
5. Книга «День вдячності» є надзвичайно потрібним і цікавим виданням. Вона заповнює свою, особливу нішу інтелектуального продукту, якого гостро потребує українське суспільство. На сторінках книги ми пізнаємо відомих на весь світ людей та дізнаємося про маловідомих. Усіх їх об’єднує добро, яке вони робили для України, і наша вдячність їм за це. А поки ми вміємо бути вдячними, доти завжди будуть ті, хто нас підтримає.
Моїми улюбленими авторами газети «День» є доктор історичних наук Юрій Терещенко, професор «Острозької академії» Петро Кралюк, проректор Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки Анна Данильчук, координатор історичних проєктів «Дня» Ігор Сюндюков. Їхні публікації завжди є актуальними і надзвичайно цікавими.
Цьогорічна фотовиставка газети «День» зуміла здивувати новими темами і фотошедеврами. Приємно було спостерігати, як постійною рікою сходилися кияни та гості столиці до Будинку кіно, щоб її переглянути. Ця виставка є ідеальним віддзеркаленням року, що минає, – емоційно, подієво, тематикою і героями фотополотен.
Рубрика
Новорічна анкета «Дня»