«Театр у ці складні часи взяв на себе місію колективного психолога, який позитивно впливає на душі людей»
Михайло ЗАХАРЕВИЧ, генеральний директор-художній керівник Національного академічного драматичного театру імені Івана Франка
Кінець грудня — традиційно час не тільки різноманітних звітів, а й пора підбивати підсумки прожитого року. 2020-й, як ніколи, був і лишається складним для всього світу. І тому вкрай важливо його проаналізувати та знайти ті, можливо, приховані, «поклади» оптимізму, які неодмінно він нам теж дав.
Тож дорогі друзі, ми вкотре звернулися до вас — своїх авторів, постійних читачів, партнерів та експертів з проханням відповісти на запитання новорічної анкети «Дня». Адже й сама інтелектуальна спільнота, згуртована головним редактором та колективом, — це ще один позитив та ресурс, який надбав «День» за свої майже 25 років (цю важливу дату газета відзначить якраз 2021 року). Про цей ресурс для країни не варто забувати і з ним, переконані, неодмінно треба рахуватися. Ваші думки завжди цінні дня нас.
1. 2020-й рік на фоні історії (думка, деталь, штрих, фото).
2. Кого ви вважаєте героєм та антигероєм року?
3. «День» на фоні року (автори, статті, проєкти, які зацікавили вас найбільше).
4. Що надавало вам сил цього року (події, люди, враження)?
5. Які нові сенси, уроки, цінності дав цей рік особисто вам?
6. У 2021-му «Дню» виповниться 25 років. Чим він за цей час став для вас та України?
Михайло ЗАХАРЕВИЧ, генеральний директор-художній керівник Національного академічного драматичного театру імені Івана Франка
1. Фото глядної зали зі стрічками.
2. Героями для кожного із нас на сьогоднішній день є лікарі, які кожної хвилини борються за життя людей, біологи, вірусологи, хіміки, які своєю наполегливою працею намагаються створити чудодійні ліки від коронавірусу.
Антигерой, якщо можна так висловитися, це той маленький вірус, що зламав сталий хід життя всього світу.
3. Резонансі проекти: книжкова серія “Бібліотека «Дня»”, зокрема, останні видання «Ave. До 100-ліття Гетьманату Павла Скоропадського» та книга «ДЕНЬ ВДЯЧНОСТІ; фотовиставки газети, рецензії на події в культурному житті України.
4. Рідний колектив, який, незважаючи на складнощі пандемії, карантину, дотримуючись всіх заходів безпеки, спромігся випустити заплановані в 100-у ювілейному сезоні чотири прем’єри: дві на Основній сцені: «Украдене щастя» І. Франка, «Сірано де Бержерак» Е. Ростана, дві – на Камерній сцені імені Сергія Данченка: «Крум» Х. Левіна і «Трамвай «Бажання» Т. Вільямса. І навіть 27, 28 серпня провести ювілейні вечори з нагоди 100-річчя від дня народження Національного академічного драматичного театру імені Івана Франка.
5. Вкотре ствердив віру в колектив франківців, силу мистецтва, в те, що життя дароване людям для того, щоб світ змінився на краще, і театр у ці складні часи взяв на себе місію колективного психолога, який позитивно впливає на душі людей, вселяє віру, надію і оптимізм, і його діяльність не можна зупинити, хоча б і тимчасово.
Отже, зараз тривають репетиції нових вистав: «Кассандра», до 150-ї річниці від дня народження Лесі Українки, над якою працює режисер Давид Петросян, та «Пер Гюнт» Г. Ібсена, що її втілює Іван Уривський. Ця постановка присвячена Сергію Володимировичу Данченку, багаторічному керманичу нашого театру, який мріяв втілити її на нашій сцені, але через смерть не встиг це зробити…
6. «День» - одне з найцікавіших й об’єктивних видань, яке франківці добре знають, чекають на кожний номер. Ми із-за задоволенням читаємо з перщих чисел виходу газети, а думку високо цінуємо. «День» - це літопис не лише нашої країни, а й світу! Бажаємо продовжувати високо нести професійну планку, як лідера серед ЗМІ.
Рубрика
Новорічна анкета «Дня»