«У найскладніші періоди історії українців рятувала (поряд із відвагою)… усмішка»
Кінець грудня — традиційно час не тільки різноманітних звітів, а й пора підбивати підсумки прожитого року. 2020-й, як ніколи, був і лишається складним для всього світу. І тому вкрай важливо його проаналізувати та знайти ті, можливо, приховані, «поклади» оптимізму, які неодмінно він нам теж дав.
Тож дорогі друзі, ми вкотре звернулися до вас — своїх авторів, постійних читачів, партнерів та експертів з проханням відповісти на запитання новорічної анкети «Дня». Адже й сама інтелектуальна спільнота, згуртована головним редактором та колективом, — це ще один позитив та ресурс, який надбав «День» за свої майже 25 років (цю важливу дату газета відзначить якраз 2021 року). Про цей ресурс для країни не варто забувати і з ним, переконані, неодмінно треба рахуватися. Ваші думки завжди цінні дня нас.
1. 2020-й рік на фоні історії (думка, деталь, штрих, фото).
2. Кого ви вважаєте героєм та антигероєм року?
3. «День» на фоні року (автори, статті, проєкти, які зацікавили вас найбільше).
4. Що надавало вам сил цього року (події, люди, враження)?
5. Які нові сенси, уроки, цінності дав цей рік особисто вам?
6. У 2021-му «Дню» виповниться 25 років. Чим він за цей час став для вас та України?
«У найскладніші періоди історії українців рятувала (поряд із відвагою)… усмішка»
Микола ГРИЦЕНКО, відповідальний секретар Національної спілки письменників України, президент Благодійного фонду газети «День»:
1. У найскладніші періоди історії українців рятувала (поряд із відвагою)… усмішка, наше вміння усміхатися, жартувати, а отже – виживати! У цей карантинний рік прикметною є ідея моїх друзів з Українського народного музею – заснувати День української усмішки, який віднині буде відзначатися 21 березня.
А стимулювала цю ідею унікальна знахідка – трипільська тареля, якій приблизно 6 тисяч років, з оптимістичними «смайликами».
2. Героєм цього року, як і кількох попередніх років, для мене є – Український Воїн! У його особі – тисячі бійців наших Збройних Сил, які боронять східні рубежі держави від проникнення російського ворога.
Антигероєм відповідно є внутрішній ворог у особі «медведчуківських» телеканалів, які по суті відкрили другий фронт (ідеологічний) проти власного народу при потуранні регуляторних та силових органів.
3. Газета «День» тримає форпост у боротьбі з ідеологічними противником, пропонуючи суспільству альтернативну інформацію про сьогоднішнє життя України та подаючи історичну ретроспективу.
З-поміж матеріалів особливої уваги заслуговує позиція газети (висловлена неодноразово) про ситуацію навколо будівництва меморіалу в Бабиному Яру (Київ). Це не просто – проєкт, за ним стоять далекоглядні плани чужинців та недалекоглядних українських політиків – переписати історію Другої світової війни на свій лад, принизивши українців.
4. Сил і впевненості надали люди, які довели, що жодні катаклізми не в змозі завадити поступу благородних ідей. Саме нинішнього року завдяки зусиллям активістів Благодійного фонду «Дня» – мецената Олександра Юркова, письменниці та громадської діячки Анни Багряної, групи перекладачів Софійського університету (Болгарія), представників посольства України в Болгарії (Анна Тертична) вдалося здійснити унікальний проєкт з перекладу, видання та поширення в Болгарії книги «Сестра моя, Софія…» болгарською мовою із серії Бібліотеки газети «День». Це прилад справжньої народної дипломатії.
5. 2020-й без сумніву – рік випробувань. А випробування даються для чогось. Аби ми могли перевірити самі себе на міць, спроможність, опірність і стійкість. Якщо підійти до року, що минає, саме з цих позицій, тоді йому треба подякувати. Адже після випробувань людина загартовується й стає сильнішою. Внутрішньо це точно! Ото ж і надалі зосереджуймося на своїх можливостях, реалізуймо себе в незвичних умовах. Ми маємо пройти цей шлях разом із цілим світом.
Нинішнього року вдалося активізувати сторінку Благодійного Фонду «Дня» в соціальних мережах, повести низку організаційно-підготовчих заходів в Спілці письменників України.
Щодо творчих моментів: з весни опанував форму подачі відеопоезії через Фейсбук (понад 20 поетичних мікрофільмів), влітку презентував свою нову збірку поезій «Колосінь», а взимку вдалося провести традиційні Літературні читання на Миколая (в форматі онлайн), підтримавши талановитих діток рідної Сумщини.
6. Газета «День» усі 25 літ (на диво!) лишається еталоном справжньої різножанрової журналістики. На цій газеті навчаються студенти факультетів журналістики у вищих навчальних закладах. А ви гадаєте легко – утримати еталон?! Особливо в наш спокусливо-цинічно-продажний час…
Газеті вдалося не продатися, не віддатися, лишитися вірною єдиному пріоритету – Україні. Державі сучасній, цивілізованій, європейській, розумній, гордій. І хай за багатьма позиціями вона такою іще не є, але стремління до успішної України непереборне. Відрадно, що «День» у цьому стремлінні – попереду!
Рубрика
Новорічна анкета «Дня»