Росія змушена «визнати» тероризм
До серії вибухів у Москві та інших містах Росія фактично не переймалася проблемами спільноти, зокрема США, Ізраїлю та інших країн, які потерпають від тероризму. Однак тепер Москва, як і Вашингтон, полює за міжнародним терористом саудівським мільярдером Усамою бен Ладеном, якого США звинувачують у влаштуванні вибухів в американських посольствах у Кенії та Танзанії. Під час цих терактів загинуло понад двісті цивільних. А Росія підозрює, що саме він допомагає і зброєю, і грошима ісламським бойовикам, яких ніяк не можуть знищити в Чечні федеральні війська.
Минулого тижня Москва підтримала підготовлену Вашингтоном резолюцію про застосування санкцій проти ісламського руху Талібан, щоб змусити останній видати Усаму бен Ладена. Такими ж одностайними були Росія та США під час ухвалення у вівторок Радою Безпеки ООН антитерористичного маніфесту. Росіяни підготували навіть проект угоди про боротьбу з ядерним тероризмом і запропонували наступного року скликати під егідою ООН спеціальну сесію Генасамблеї, присвячену боротьбі проти тероризму.
Однак усі заклики, резолюції матимуть конкретні результати лише тоді, коли всі члени світової спільноти визнають ухвалений Радою Безпеки принцип, що всі терористи є злочинцями. Нині ж у світі є чимало країн, які можуть брати приклад з Афганістану, МЗС якого заявило, що Талібан ніколи не видасть бен Ладена, зазначивши, що країна здобула свободу завдяки моджахедам, таким як бен Ладен.