Перейти до основного вмісту

100 днів до висновків

Ще кілька штрихів до портрета нової регіональної влади
17 лютого, 00:00

Мораліст

На відміну від колишнього «донецького» губернатора Сумщини Володимира Щербаня, чиє прагнення утвердити на ключових посадах своїх же, донецьких, людей викликало серед сумчан однозначне неприйняття, новий голова облдержадміністрації цілком і повністю є місцевим. Микола ЛАВРИК — родом із села Коровинці Недригайлівського району Сумської області. Народився він у селянській родині 30 червня 1952 року. Має вищу освіту — у 1988 році закінчив Харківський інженерно-економічний інститут, за спеціальністю інженер-економіст.

У 1987 році Микола Лаврик очолив взуттєву фабрику у місті Ромни, що згодом переросла в Роменське колективне виробничо-торговельне об’єднання «Талан». З жовтня 2000-го — виконуючий обов’язки мера міста Ромни, з січня 2001-го по грудень 2003-го — роменський міський голова.

Нагороджений «Відзнакою Президента», орденами «За заслуги» 3-го та 2-го ступенів, заслужений працівник легкої промисловості України, почесний громадянин м. Ромни. Одружений, має сина.

Представляючи нового губернатора, Президент України Віктор Ющенко охарактеризував його як порядну і самодостатню людину, чия діяльність на посаді мера Ромен принесла місту позитивні зміни. Слова ж Миколи Лаврика про те, що він сам не крастиме і нікому красти не дасть, відразу стали крилатими. Під час зустрічі з журналістами, на яку, до речі, були запрошені всі місцеві ЗМІ без винятку, чого за колишньої влади не спостерігалось, Микола Лаврик також заявив: «Я уже говорив і знову повторюю, що принцип, яким ми керуємося, підбираючи нову команду, — чесність, порядність, професійність. Дехто запитує, чому професійність тільки на третьому місці. Пояснюю. Якщо немає досвіду, але є бажання працювати, людина рано чи пізно зросте професійно. А якщо ми братимемо суперпрофесіонала, який крастиме, — все залишиться так, як і було...»

Анатолій ЄПІФАНОВ, керівник регіонального штабу «Сила народу»; екс-губернатор Сумщини:

— Молодий, симпатичний, працюватиме, якщо не буде задаватися.

Іван СІДЕЛЬНИК, голова обласної організації партії «Батьківщина»:

— Поживемо — побачимо. Людина він така, що вміє працювати. Досвідчений, як сказав Президент. Краще, ніж Президент, хіба може хто сказати?

Володимир ЛАВРИК, депутат Сумської міськради:

— Президент реалізував своє право призначити керувати Сумською облдержадміністрацією політика, якого він вважав за потрібне призначити. Ми з ним працювали разом у 1990— 1994 роках, були депутатами обласної ради. Знаю його з позитивного боку. Через три тижні стане зрозуміло, що це за призначення.

Євген ПОЛОЖІЙ, головний редактор газети «Панорама»:

— Не бачу великих перспектив у реалізації Миколою Лавриком найбільш нагальних питань, яка сьогодні хвилюють Сумщину. Вважаю, що вже в найближчі 100 днів роботи нового губернатора ми побачимо, на що він здатен. Загалом же з інформації про Миколу Івановича, яка сьогодні доступна громадськості, можна судити, що він — не керівник обласного рівня. Одна справа, наводити порядок у Ромнах, де він був свого часу мером, і зовсім інша — господарювати, і при тому добре, на терені області. Для цього потрібна широта поглядів, якої, на мою думку, йому саме й не вистачає.

Алла АКІМЕНКО, Сергій ХАНІН, Суми

«Авторитарник»

Новопризначений голова Рівненської облдержадміністрації Василь ЧЕРВОНІЙ у минулому комсомольський працівник, за освітою — інженер-технолог. До нинішнього парламенту пройшов за списками «Нашої України»,очолював передвиборчий штаб Віктора Ющенка.

Віце-прем’єр-міністр Роман Безсмертний, що представляв Василя Червонія в Рівному, порадив новому губернатору стати відкритим для людей, запрошувати журналістів на наради та обговорювати проблеми області з представниками різних конфесій, політичних сил, громадськістю. До речі, стосунки з пресою у В. Червонія досить складні.

Сам він у своїй промові запевнив, що разом зі своєю командою «ніколи не робитиме того поганого, що робила стара влада», а також змусить міліцію повернутися обличчям до народу, а не до грошей, СБУ — стояти на захисті національних інтересів, прокуратуру — порушувати кримінальні справи не для того, щоб їх потім закривати. У планах Василя Червонія — відродити льонарство та посприяти в роботі ВАТ «Рівнельон», ВАТ «Рівнеазот» і інших великих підприємств області, навести лад з водопостачанням обласного центру.

Олександр КАЗИМІРСЬКИЙ, член Національної скаутської організації «Пласт»:

— Найперше й найголовніше, чого я очікую від цього призначення, — це розчищення авгієвих стаєнь наскрізь корумпованої обласної влади. Я сподіваюся, що новопризначене керівництво виконавчої влади в області зуміє в короткий час позбутися корупції та хабарництва держчиновників середньої та низової ланок. Велика надія також на збільшення робочих місць внаслідок підняття «з колін» колись великих та середніх промислових підприємств області, які були занедбані, а подекуди й розграбовані попередньою владою...

Як член «Пласту» очікую значного прориву в галузі державної молодіжної політики Рівненщини. Від новопризначеного керівника області сподіваюся суттєвого збільшення підтримки молодіжних громадських організацій щодо реалізації їхніх молодіжних та соціальних проектів.

В.Червонію, принаймні на початку, бракуватиме чесних і порядних професіоналів на позиції начальників (та їхніх заступників) обласних управлінь. Йому та його команді на перших порах бракуватиме досвіду роботи у виконавчій владі, адже з часів Незалежності він усі 13 років був у жорсткій опозиції до старої влади. Це, як на мене, є найбільша проблема теперішньої владної команди. Хоча, зрештою, вона до кінця ще не сформована.

Олексій СИСОЄВ, інженер-гідротехнік:

— Призначення головою Рівненської облдержадміністрації Василя Червонія певною мірою відображає загальні політичні настрої в регіоні, 70—80% населення якого симпатизує національно-патріотичним правоцентристським силам. Цей керівник відомий своєю енергійністю, наполегливістю, працездатністю та безкомпромісністю у вирішенні намічених ним завдань, а це імпонує певній частині мешканців Рівненщини, які пов’язують із В.Червонієм сподівання на те, що він зможе приборкати місцеву адміністративно-бюрократичну машину. Проте Василь Червоній — керівник відверто авторитарного ґатунку. А це означає, що загальний успіх будь-якої справи, за яку він береться, залежить значною мірою від його особистої участі в її вирішенні. Певні труднощі можуть виникнути й через притаманне йому дещо звужене політичне світобачення, що може призвести до деяких непорозумінь між керівництвом області та держави. Можна передбачити, що В.Ющенко привітає усіх жінок України з 8 Березня, а голова облдержадміністрації утримається від цього, 9 Травня Україна святкуватиме 60-річчя Перемоги, а Рівненщина буде осторонь цього...

Водночас слід відзначити, що В.Червоній — людина, яка не втратила здатність до самовдосконалення. Але для цього поряд з ним мають бути люди, які не побояться брати на себе певну відповідальність у вирішенні господарчих питань, висловлюватимуть своєму керівникові нестандартні думки. Тож головним стає питання про команду нового голови облдержадміністрації. Але сьогодні її обриси проглядають дуже блідо.

Сергій СТЕПАНИШИН, Рівне

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати