Перейти до основного вмісту

Алмази у «багнюці»

«Якщо всіх співробітників ГПУ, які займаються справою «діамантових прокурорів», буде звільнено, ніхто не зможе представляти сторону обвинувачення в суді», — експерт
25 березня, 09:55
ДАВІД САКВАРЕЛІДЗЕ / Фото МИКОЛИ ЛАЗАРЕНКА

Напрочуд цинічним шляхом вирішило піти керівництво ГПУ у питанні «діамантових прокурорів» Володимира Шапакіна та Олександра Корнійця, яких ще влітку 2015 року затримали із великою сумою грошей і діамантів. Як повідомив заступник генерального прокурора Давід Сакварелідзе, нині продовжуються утиски правоохоронців, які займалися даною справою. «За нашою інформацією, по нам усім, по цих людях є ухвали на обшуки, на прослуховування... Ці обшуки робитимуться для того, напевно, щоб щось підкинути цим людям... Нам доводиться боротись проти ще одного адвоката «діамантових прокурорів» — генерального прокурора Віктора Шокіна», — цитує УНІАН слова Секварелідзе. Заступник генпрокурора також повідомив, що 7 співробітників ГПУ, які займалися цією справою, отримали повідомлення про звільнення. «Офіційною причиною таких повідомлень про звільнення є реорганізація», — додав він.

Нагадаємо, що ще в листопаді 2015 року заступник голови СБУ, начальник Главк «К» Віктор Трапак писав рапорт на відставку через «неможливість ефективно боротися із корупцією, доки головою ГПУ залишається Віктор Шокін». Але після всіх резонансних заяв, протестів громадськості проти генпрокурора та «пропозиції» Президента піти у відставку, Шокін залишається на посаді.

«Це означає, що Президент в цій частині віддав всі питання на відкуп генеральному прокурору, — коментує «Дню» експерт Центру політико-правових реформ Олександр БАНЧУК, — А генпрокурор, вочевидь, своїми діями підтверджує здогадку, що він пов’язаний із «діамантовими прокурорами» і у них були не просто службові відносини як начальника із підлеглими. Якщо ж всі співробітники ГПУ, які займаються справою «діамантових прокурорів», будуть звільнені, то ніхто фактично не зможе представляти сторону обвинувачення в суді».

Тим часом у суспільстві вже дискутується, хто ж стане наступником Шокіна. Одні називають заступника генпрокурора Юрія Столярчука, який займався розслідуванням «справи Гонгадзе». З іншого боку на сайті Президента зареєстрували петицію про призначення очільником ГПУ Сергія Горбатюка, який розслідував справи «Небесної Сотні».

«Зараз велика кількість людей виступають за звільнення Шокіна з посади генпрокурора, — продовжує Олександр Банчук, — Але навіть якщо це відбудеться, де гарантія, що не така сама кандидатура буде призначена на цю посаду? В розвинутих демократіях заміщення цієї посади пов’язане із відкритим конкурсом, а не просто здогадками, «кого все ж призначать?». Комісія має рекомендувати або не рекомендувати Президенту призначити ту чи іншу особу. Ця система передбачена навіть у сусідній Молдові, у Грузії. Тож хотілося б, щоб і в Україні замінили політичні торги на таку демократичну юридичну процедуру».

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати