Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

«Асоціація національно-культурних об'єднань України» звернулася до політиків і медіа-спільноти

17 травня, 00:00

«У зв'язку з активізацією публічних інформаційно-пропагандистських кампаній політичних сил України, «Асоціація національно-культурних об'єднань України», що представляє інтереси понад 300 громадських організацій національно-культурних меншин України, звертається до всіх лідерів політичних партій, суспільно-політичних об'єднань, керівників передвиборчих штабів, ІЗ ЗАКЛИКОМ:

Дотримуватися демократичної етики й принципів толерантності в питаннях інтерпретації фактів світової політичної історії, національної історії України, історії релігій і культури в тих аспектах, які стосуються етносів і національностей, які проживають на території України.

Утримуватися від оціночних суджень з приводу традицій, культури, вірувань і способу життя народів, що населяють Україну, а також від кон'юнктурної згадки релігійної й національної приналежності політичних опонентів.

Відмовитися від співпраці з тими іноземними політиками, експертами, журналістами й громадськими діячами, дії або висловлювання яких можуть призвести до конфліктів на національному, расовому, культурно-мовному й релігійному грунті.

Виключити практику залучення неповнолітніх до участі в політичних акціях і не співробітничати з молодіжними екстремістськими угрупуваннями, що сповідують ідеї неофашизму, неонацизму, расової, етнічної, соціокультурної тощо сегрегації.

Не використовувати в агітаційно-пропагандистських матеріалах символіку й сюжети, які містять тематику «розколу України», іронізують з приводу цінностей і символів, значущих для певних частин українського суспільства, а також закликають до ревізії наріжних питань національної історії, культури й державності.

Усвідомлювати всю сумнівність і недалекоглядність дій, спрямованих на залучення релігійних лідерів, груп віруючих і використання релігійної символіки для участі в публічному політичному процесі й масових акціях. Ще більш небажаним є перенесення політичних конфліктів у общинно-релігійну сферу.

Не допустити переростання нинішніх структурних відмінностей у політичних симпатіях українців у таке вкрай небезпечне явище, як «регіональна ксенофобія».

Ми стурбовані зростанням конфліктності в українському суспільстві й вважаємо, що тільки коректна поведінка політичних сил є найкращою гарантією миру, злагоди й цивільної безпеки в Україні.

Усвідомлюючи ключову роль ЗМІ в питаннях масової агітації та пропаганди, від імені національно-культурних організацій і об'єднань України ми звертаємося до медіа-спільноти України з ПРОХАННЯМ:

Дотримуватися принципів толерантності й професійної етики при висвітленні питань міжнаціональних і міжконфесіональних відносин, особливо в конфліктних ситуаціях між общинами, а також між спільнотами і органами влади.

Засуджувати всілякі прояви екстремізму, расизму, ксенофобії й вандалізму, а також дії посадовців і політиків, які заохочують подібні дії або не реагують на них.

Не створювати атмосферу сприяння для тих персон, які своїми діями демонструють неповагу до законів, Конституції та державних символів України, а також ображають честь і гідність етнічних, релігійних, регіональних, культурних спільнот України.

Давати негативну морально-етичну оцінку тим політикам і посадовцям, які заперечують факти Голокосту, Голодомору, злочинів проти людства, а також ставлять під сумнів державність і суверенітет України.

Відмовляти в співпраці й висвітленні заходів тим організаціям і лідерам, які розпалюють ворожнечу й сіють ненависть в українському суспільстві, а також спонукають неповнолітніх до екстремістських дій.

Відповідально підходити до ілюстративного оформлення редакційних матеріалів (особливо фотографій, колажів і карикатур), символіка яких може зачепити національні та релігійні почуття людей, а також образити поколінні, світоглядні та національно-історичні цінності українського суспільства.

Не використовувати в редакційних матеріалах на кримінальну тематику посилання на національність, релігійну приналежність і політичні вподобання правопорушників.

Ми вважаємо, що нинішній етап в житті України — це не тільки період формування нової демократичної, політичної етики, але й дуже важливий тест на взаємну відповідальність всіх інститутів, структур і груп українського суспільства».

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати