Чому політики не дружать із математикою?
Виступ Олександра Мороза, який заявив 24 липня 2006 р. про те, що Верховна Рада не підкориться указу Президента про її розпуск, говорить про дещо своєрідне розуміння О. Морозом норм права. Привласнивши функції судової гілки влади, він почав тлумачити норми Конституції на свій смак і розсуд, і поспішив винести вирок такому указу, назвавши його «незаконним» актом і «свавіллям».
Укотре блискуче застосувавши на практиці класичну формулу з «Скотоферми» Дж. Оруела «Усі рівні, але деякі — рівніші за інших», Олександр Олександрович також зробив цікаве відкриття й у галузі математики, оголосивши на всю Україну, що 41,49% — це більше ніж 50%. Прозвучало це так: «Більшість українців надали мандат довіри більшості Верховної Ради».
Більшість Верховної Ради України (так звана антикризова коаліція з трьох фракцій) нараховує 240 депутатів (186+33+21), що становить 53,33% від її складу. За ці три фракції (ПР, СПУ, КПУ) проголосували 32,14%+5,69%+3,66%=41,49% виборців. Чому так сталося, що 41,49% голосів перетворилися на 53,33% мандатів — це питання до демократичності й справедливості виборчого законодавства. Для нас зараз важливо інше: «більшість Верховної Ради» отримала мандат довіри не від «більшості українців», а від меншості. Більшість українців (58,51%), навпаки, не підтримали партії, що входять до «антикризової коаліції». І казати те, що говорить О. Мороз, це, м’яко кажучи, казати неправду. Помилятися може кожен, але чим вища посада, тим більша відповідальність за помилки й за кожне слово. Прикро, коли політик, доводячи свою правоту, спирається на неправдиву інформацію.
Олександре Олександровичу, будь-ласка, намагайтеся в подальшому уникати некоректних висловлювань і не говоріть, за старою комуністичною звичкою, від імені «всього народу», бо якщо вже хто й має право виступати від імені українського народу, то це Президент України Віктор Ющенко, за якого проголосували 15 мільйонів 115 тисяч 452 виборці, що становить 51,99% від кількості виборців, які брали участь у голосуванні. А це, погодьтесь, більшість.