Чи не стануть обдурені вкладники обдуреними виборцями?
Минулого четверга рішенням правління Нацбанку було анульовано ліцензії на всі види банківської діяльності банку "Денді". За словами голови правління банку "Денді" Михайла Гончарова, такий крок нічим не вмотивований і немає навіть пояснень подібній дії.
У серпні минулого року роботу банку "Денді" було призупинено під приводом генеральної перевірки Головним контрольно-ревізійним управлінням, податковою поліцією та інспекцією. Тоді ж виник нездоровий ажіотаж навколо стану надійності банку. Й ділову репутацію підірвали - люди кинулися забирати свої внески й гроші. У січні "Денді" почав виплачувати гроші вкладникам, але, як стверджує Михайло Гончаров, неможливо виплатити всім одразу, цей процес вимагає часу.
А біля банківської будівлі на вул. Щорса у Києві щодня збирається натовп людей. Гроші до останнього четверга видавали - по 100-300 гривень, переважно пенсіонерам, незаможним і в разі крайньої необхідності (наприклад, на купівлю ліків, та й то, якщо є довідка, що ці ліки справді потрібні).
Віра Пташникова, пенсіонерка:
- Я торік купила в "Денді" акцій на 72 гривні, а тепер мені кажуть, що акції ці ніхто зараз не скуповуватиме.
З анулюванням ліцензій на банківську діяльність надії вкладників "Денді" на отримання грошей похитнулися.
Водночас на прес-конференції в УНІАН голова Київруху, народний депутат України Ярослав Федорин пообіцяв, що всі жителі міста, котрі втратили свої внески в різних фінансових структурах, упродровж чотирьох років зможуть отримати гроші (правда, без відсотків) назад. Пан Федорин навіть прямо заявив, що через 4 роки киянам заздритимуть жителі інших міст. Проте тільки в разі перемоги Руху, підкреслив він.
Зі слів Ярослава Федорина, ними досить туманно уявляються джерела, з яких міг би формуватися фонд повернення внесків. Можливо, це будуть надходження від приватизації. З відповідними органами Рух міг би переговорити про виділення якоїсь частини коштів від продажу конфіскованого в порушників законів майна. І, безумовно, пан Федорин збирається використати з благородною метою бюджетні кошти. За його оцінками, киянам треба повернути майже 45 млн. грн.
Як не пригадати, що голова концерну "Денді", до складу якого входить однойменний банк, Михайло Бродський ще донедавна був членом Руху, але гучно з нього вийшов. Відразу ж після цього НБУ анулював ліцензію банку "Денді", а НРУ пообіцяло облагодіяти вкладників.
Випуск газети №:
№24, (1998)Рубрика
Подробиці