Головний регіон,
або «Голуб миру» по дніпропетровськиАле, попри все, мрія про єдність у Дніпропетровську ще жива. Реалізувати її, судячи з усього, збирається група депутатів різних рівнів, яка згуртувала свої лави в так званому «блоці Анатолія Клименка». Цей блок, ще під час виборів, було створено з ініціативи заступника глави облдержадміністрації, що займався в області силовими структурами. І хоча сам А. Клименко, обраний до Верховної Ради в одному з п’яти мажоритарних округів Дніпропетровська, у Верховній Раді вступив до фракції «Трудова Україна», на місцевому рівні співпрацю з ним продовжили два десятки в основному позапартійних депутатів обласної, міської та районних рад. Багатьох iз них об’єднує не лише спільна служба в міліції, але й депутатська робота в Амур-Нижньодніпровському районі.
Донедавна цей район Дніпропетровська був відомий своєю наркомафією і бандою рекетирів під керівництвом легендарного Матроса. Проте, як заявляють депутати з «блоку Клименка», такі асоціації повинні залишитися в минулому, а сам АНД- район насправді є «робітничою околицею з глибокими пролетарськими традиціями». До того ж у цьому районі народилося й жило чимало порядних і відомих усій країні людей — письменники Олесь Гончар, Григорій Епік, радянський маршал авіації Судець і нинішній міський голова Дніпропетровська Іван Куличенко. Уподобали АНД-район, прилеглий до лісових заповідних місць, і багато інших керівників міста й області, чиї особняки прикрашають місцевий пейзаж. Так чи інакше, але амур-нижньодніпровські депутати пишаються своїм районом і разом із генералом А. Клименком, котрий також є уродженцем і жителем цих місць, намагаються зробити свою малу батьківщину квітучою. Лишень за останній рік, що минув з часу виборів, вони спільними зусиллями боролися з підтопленням будинків грунтовими водами, опiкувалися благоустроєм вулиць і завулків, посадили 20 тисяч саджанців дерев і навіть прочистили колодязь, що поїв водою місцевих мешканців із позаминулого сторіччя. Таку плідну діяльність вони вважають гідним прикладом і тому звернулися до колег-депутатів усіх рівнів об’єднати свої зусилля на благо рідного регіону загалом, за принципом «округи — без меж». Таке звернення «блок А. Клименка» оприлюднив на засіданні «круглого столу» в Дніпропетровській облраді, вказавши, що стан справ у області, а також критика з боку виборців вимагають активізації роботи депутатського корпусу.
Як з’ясувалося, з «блоком А. Клименка» вже активно співпрацюють депутати облради з деяких інших районів області. Серед них і народні обранці від Покровського району — начальник обласного ДАІ Олексій Лісогорський і колишній заступник глави облдержадміністрації, а нині Надзвичайний і Повноважний Посол України в Литві Микола Деркач. Очевидно, керуючись принципом «округи — без меж», український амбасадор, за слова ми його напарника-депутата, постійно підтримує зв’язок зі своїми виборцями. Зрозуміло, іншим депутатам, передусім Верховної Ради, працювати на благо Дніпропетровщини ще простіше, адже Київ розташовується набагато ближче, аніж Вільнюс. Можливо тому члени «блоку А. Клименка» сподіваються, що вже незабаром до них приєднаються багато інших парламентаріїв-дніпропетровців. Iз блоком, запевняють його учасники, співпрацює й сам глава облдержадміністрації Микола Швець, який також має мандат депутата обласної ради. Така авторитетна підтримка в справі консолідації, поза всяким сумнівом, зовсім не зайва.
Втiм, і без формального об’єднання депутати-дніпропетровці у Верховній Раді, за словами А. Клименка, «походивши кабінетами», вже змогли домогтися 20-відсоткового збільшення фінансування області. При цьому допомогу рідному краю надавали навіть опозиціонери. Згуртуванню рядів дніпропетровських депутатів, як вважають у «блоці А. Клименка», мають допомогти заходи зі святкування 85-річного ювілею ще одного дніпропетровця, колишнього першого секретаря ЦК КПУ Володимира Щербицького. Його ім’ям вже названо місцевий клуб любителів голубів. Ювілеєві в Дніпропетровську буде приурочено і всеукраїнську виставку голубівництва, яким захоплювався сам В. Щербицький.