Перейти до основного вмісту

Говоримо про мера, а думаємо про президента!

03 серпня, 00:00

Нагадаємо, що 22 липня Вишгородський райсуд, розглянувши справу за позовами суперників О.Омельченка на виборах, які відбулися 30 травня цього року, Григорія Суркіса та Миколи Грабаря, частково їх задовольнив і скасував рішення Київміськвиборчкому про реєстрацію Олександра Омельченка.

В.Бойко, зокрема, зазначає, що Вишгородський районний суд вийшов за межі повноважень, оскільки не врахував, що рішення територіальної виборчої комісії про результати голосування та підсумки виборів скасовується самою комісією на основі відповідного рішення суду, — повідомляє Інтерфакс-Україна. Як зазначено у протесті «більшою мірою на припущеннях, аніж на доказах засновано висновок про те, що виборчий процес здійснювався за відсутності рівних можливостей для всіх кандидатів у проведенні передвиборної агітації, про упереджене ставлення до кандидатів із боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування та їх посадових осіб, про незабезпечення свободи агітації кожному з кандидатів».

Крім того, пан Бойко вказав, що «докази скарг Суркіса Г.М. і Грабаря Н.Ф. ретельно судом перевірені, обставини, пов'язані з організацією та проведенням виборів Київського міського голови, встановлені повністю і правильно, однак, унаслідок неправильного застосування норм матеріального права, встановленим фактам дано неправильну правову оцінку, висновки, яких дійшов суд, не відповідають вимогам закону».

Судова колегія у цивільних справах Верховного суду призначила на 6 серпня слухання справи за протестом голови Верховного суду щодо рішення Вишгородського районного суду. Гірше за все те, що санкції на проведення подібних заходів «незалежної» судової влади дає президентська гілка.

Сам же «напівлегітимний» мер, відчувається, вже оговтався від нокауту Г. Суркіса та його команди, оскільки починає потихеньку відповідати на запитання, яких весь тиждень уникав під різноманітними приводами.

Таким чином, у «післявиборній» боротьбі за крісло київського мера відбувся новий поворот, пов'язаний із протестом голови ВС. А перед цим рішенням пана Бойка на прохання кореспондента «Дня» Тетяни ПОЛІЩУК ситуацію прокоментували українські парламентарії і сам Олександр Омельченко.

КОМЕНТАРІ

Олександр ОМЕЛЬЧЕНКО, мер Києва:

— За місяць до початку передвиборної кампанії на посаду мера столиці партія СДПУ(о) та її керівництво (Медведчук по Україні і Суркіс по Києву) готували громадську думку. У кожному своєму виступі вони підкреслювали, що буде маса грубих порушень під час виборів. З цього питання опубліковано рішення партії, де говорилося: «Зобов'язати київську партійну організацію провести мером міста Києва Григорія Суркіса». Це майже дослівно я цитую. Навіть за часів монополії Комуністичної партії такого пресингу на кандидатів і виборців не було. За останні десятиріччя жодного разу не використовувалося стільки різноманітних передвиборних технологій, коли всі засоби хороші. Рішення Вишгородського суду мене здивувало своєю непрофесійністю. Я все ж таки схильний думати краще про третю владу. Тепер треба зачекати, що зробить Верховний суд України. Поки він припинив дію рішення районного Вишгородського суду. Я, як був обраний мером, затверджений Центральною київською комісією і сесією Київради, так і залишився мером нашої столиці. Гадаю, що через три роки, коли закінчиться термін моїх повноважень, настануть нові вибори і вони будуть непідсудними. Ця брудна тяжба стане прикладом і наукою для багатьох регіонів.

Дмитро ТАБАЧНИК, народний депутат України:

— Судова перспектива справи абсолютно нереальна і абсурдна. Ступінь переваги, з якою переміг Олександр Омельченко, ліквідує взагалі підставу будь-якої розмови про невірогідність чи надуманість результатів виборів. Час поставити крапку в цій історії, а тому, хто програв, не заважати нормально працювати меру Києва. Волю киян висловлено, позначено їхніми голосами. Я вважаю, що протиборствуюча сторона має відкликати свій судовий позов і визнати беззастережну перемогу О.Омельченка. Від цього виграли б усі сторони, поліпшився моральний клімат української політики загалом і не примушував би столичного градоначальника перебувати в смішному становищі через деякі недописані положення нашого законодавства.

Євген МАРЧУК, народний депутат України:

— У цій ситуації треба політично аналізувати не стільки те, що маємо зараз, а те, як розпочиналася передвиборна гонка. Важливо подивитися на поведінку Президента України Леоніда Кучми, прем'єр-міністра Валерія Пустовойтенка й усіх учасників цього процесу. Суд — є суд! Я поважаю його рішення. От тільки які аргументи прийнято до уваги? Верховний суд України ретельно розгляне всі «за» і «проти» кожної з конфліктуючих сторін. Посада мера столиці — фігура політична і стратегічна. Саме тому ламаються списи. На нещодавній спільній прес-конференції Олександра Мороза, Олександра Ткаченка і моєї ми зазначили, що дана ситуація дуже показова в негативному сенсі. У Києві було зроблено спробу «відкотити» майбутні президентські вибори. Це була локальна репетиція. Після поразки Григорій Суркіс не проявив джентльменства і не поздоровив переможця — Олександра Омельченка. Ще до виборів тільки одна політична структура — СДПУ(о) підтримала Суркіса. Інші партії та більшість громадських організацій висловилися за Омельченка. Мова цифр яскраво ілюструє, кого захотіли мати своїм мером кияни. Якби розходження складало десяті й соті частки, тоді можна було говорити про підтасовування результатів голосування. Адже Олександр Олександрович виграв з великою перевагою — у п'ять разів перевершив Григорія Михайловича! Всупереч здоровому глузду сторона, що програла, нахабно і агресивно нападає, щоб підірвати ситуацію. Я вважаю, що такі дії — теж репетиція, але вже перед президентськими виборами. Переконаний у справедливому рішенні Верховного суду України. Це буде правове питання, але політично у Києві ситуація вичерпана. А висновок напрошується такий, що попри жодні гроші, наступальні передвиборні технології, котрі переслідують мету будь-якими засобами дістатися до влади або, у разі програшу, «підірвати» ситуацію — не дали позитивного результату. Я впевнений, що саме за таким сценарієм готуються провести і президентські вибори.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати