«Хвиля підтримки»
Орієнтовно дві сотні харків’ян вийшли на майдан Свободи, щоб висловитися за асоціацію з ЄС
Цікавим у акції у вівторок було те, що спільною силою виступили разом громадські та політичні організації. «Ми вирішили, що треба об’єднати всіх, хто щось робить та артикулює в напрямку євроінтеграції, і влаштувати спільний захід. Хоча здебільшого ми діємо поза політикою», — пояснив заступник керівника харківського ГО «Просвіта» Дмитро Пилипець. Разом з Оленою Красилею він оформив повідомлення про акцію та почав розсилати запрошення в соцмережах. Громадські та політичні діячі активно долучилися до організації події. На площі були представники «Молодої Просвіти», «Євронаступу», Молодіжного націоналістичного конгресу та опозиційних політичних партій. Акція була схожа на масове свято із музичним виступом та художніми конкурсними плакатами, які робили діти.
«Прийшло більше людей, ніж я сподівався, це добре, — каже Дмитро Пилипець. — Зараз усі живуть в очікуванні та цікавляться новинами про домовленість. Люди розуміють, що євроінтеграція — це історична подія, дійсно критична важлива тема. Тому хвиля підтримки спонтанно виникає по всій Україні, ніким не скоординована. Якщо ми йдемо до Європи, то треба розуміти, що там щодня відбуваються якісь заходи — або протестні, або на захист чогось, люди висувають свої пропозиції. Ми розуміємо, що єдиний шлях громадянського суспільства — висловлювати свої пропозиції та захищати свої права».
Депутат обласної ради Іван Варченко, що долучився до акції, зауважив, що більшість українців чекає від євроінтеграції економічного розвитку та правової захищеності, і звернувся до Президента України із закликом дослухатися до бажань народу. Учасники зібрання висловили надію на підписання договору у Вільнюсі та готовність підтримати акцію у Києві 24 листопада.
«Я вважаю, що всі такі акції — і дієві, і ефективні. Навіть якщо саме зараз акція не досягла своєї мети, це все одно додаткова цеглинка в побудові нашого фундаменту», — переконаний Дмитро Пилипець.