Перейти до основного вмісту

Кличко&Повєткін: зустріч різних світів

Віктор Небоженко: «Бій російська сторона позиціонувала як змагання за право вибору України між православно-слов’янською цивілізацією та «гнилим» Заходом»
07 жовтня, 19:27
ПОДІБНІ ЖАРТІВЛИВІ ДЕМОТИВАТОРИ ЦИМИ ДНЯМИ ПЕРЕПОВНИЛИ ІНТЕРНЕТ / ДЕМОТИВАТОР З САЙТА DEMOTIVATION.ME

«Вперше у житті дивлюся бокс, але не можу вболівати за несмак... Коли ж ми зрозуміємо, що недостатньо золотом вишити «Витязь» на трусах і «пшикати» гімном. Працювати треба. І бути Професіоналом!.. Кличко без пафосу, тихо виграв», — написала у «Твіттері» росіянка Ксенія СОБЧАК після вже історичного двобою між володарем чемпіонських поясів WBA, IBF, WBO і IBO українцем Володимиром КЛИЧКОМ та російським регулярним чемпіон WBA Олександром ПОВЄТКІНИМ. Минулої суботи у московському спорткомплексі «Олімпійський» відбувся найочікуваніший у світі за останні роки боксерський бій. У чесному протистоянні на ринзі сильнішим виявився український боксер, який у 12 раундах домінував над суперником та у підсумку здобув переконливу перемогу з рахунком 119:104. Підтвердженням спортивної переваги українця свідчить, передусім, статистика поєдинку: за даними американського телеканалу HBO, Кличко завдав 139 точних ударів в голову Повєткіна (з них 43 удари припали у ліву і 45 у праву частину голови та 51 — у щелепу), російський боксер натомість завдав лише 31 удар у голову Кличку і 28 — у корпус. Згідно з попередніми домовленостями (як повідомляє Бі-Бі-Сі Україна), Володимир Кличко за цей бій отримає 17 мільйонів доларів, а Повєткін — близько шести.

Утім, запам’ятався двобій далеко не лише спортивними досягненнями боксерів. Ще задовго до початку зустрічі Кличка з Повєткіним у пресі відчувалася особлива атмосфера, багато говорили про статус події. Зустріч анонсували мало не як своєрідне протистояння двох різних світів... До певної міри це підтвердили кардинально різні поведінка та позиціонування себе зі сторони спортсменів. Повєткін вийшов на ринг у чорному халаті з логотипом «Роснефти»; під халатом — футболка з написом «Російський витязь» (прізвисько боксера), а супроводжувала вихід пісня Миколи Ємеліна «Русь». Натомість Володимир Кличко традиційно вийшов у своєму фірмовому червоному халаті під супровід Red Hot Chili Peppers. Гімн України виконувала співачка Джамала, а гімн Росії — Йосип Кобзон. Одним словом, як відзначили журналісти російського каналу «Дождь», «зовнішній емоційний фон для росіянина Олександра Повєткіна і для його суперника відрізнявся приблизно так само, як зовнішня політика України та Росії».

«ДОБРО» І «ЗЛО»

Чим для України та для Росії насправді був бій між Кличком та Повєткіним, розповідає політолог Віктор Небоженко, відзначивши, що Росія цього разу знову зробила ставку на просування «Русского мира» та православно-слов’янських цінностей.

— Цей двобій російська сторона позиціонувала як змагання за право вибору України між православно-слов’янською цивілізацією та «гнилим» Заходом, — зауважив у коментарі «Дню» політолог Віктор НЕБОЖЕНКО. — Подивіться, під яким соусом анонсували поєдинок у російських ЗМІ: німецько-український боксер Кличко — проти символу православно-слов’янського світу. Дехто подавав анонси мало не як бій між «світлом» та «темрявою», «добром» і «злом» — затятим європейцем Кличком, який разом з Україною представляв «безперспективний Захід» та благородним і великим «російським Вітязем». По сценарію Кремля, православна цивілізація повинна була духом та силою перемогти Захід. Але все закінчилося не так. Наслідки — очікувані. Якщо після бою Повєткін повинен був нести Олімпійський вогонь, а на день народження Путіна — отримати державну нагороду, то тепер цього не буде.

Небоженко переконаний: для українських любителів боксу це був поєдинок чемпіона Кличка з цікавим, перспективним, але маловідомим в Україні боксером Повєткіним. Не більше. Особливих політичних асоціацій українці не продемонстрували.

— Українці раділи перемозі, але не фанатично. Так, у ЗМІ, в Інтернеті, зокрема в соціальних мережах, втішалися чемпіонством Володимира. Але це була не більше, ніж радість. Якогось надмірного зловтішання я теж не бачив, — продовжує політолог.

«НЕ СЛУХАЙ СУДДЮ! БИЙ ЙОГО В ПОТИЛИЦЮ!»

Якщо сам поєдинок на ринзі проходив за явним домінуванням Кличка, якому максимум можна закинути поміркований і не надміру видовищний стиль бою, то в залі все відбувалося навпаки. З кожним успішним ударом Кличка в обличчя Повєткіна поведінка російських уболівальників все більше дивувала.

Якщо регулярні вигуки «По-вєт-кін!» зрозуміти можна (нормальна підтримка свого спортсмена), то репліки: «Кінчай його!», «Не слухай суддю! Бий його в потилицю!» та шалений свист публіки після оголошення переможцем Кличка — відверто розчарували. Володимир взяв мікрофон і подякував російському боксеру за хороший бій, але його слів глядачі 150 країн, у яких транслювали поєдинок, фактично не почули. Адже присутні в залі люди шалено гуділи та свистіли. І це при тому, що мова йде далеко не про «бидлоту», а фактично про російську еліту — політиків, бізнесменів, спортсменів та шоуменів. Зокрема, у залі були Олена Ісінбаєва, Аркадій Дворкович, Ігор Сєчін, Микита Міхалков, Микола Валуєв, Андрій Рябінський та інші люди, які могли викласти за перегляд поєдинку наживо від 10 до 20 тисяч американських доларів («Квиток в партер — 12 — 20 тис. доларів. Квитки в рінгсайд дістати неможливо ні за які гроші», — писав у своєму «Твіттері» Андрій Рябінський).

— Свист у залі після перемоги Кличка можу пояснити діями російських політтехнологів, які намагалися показати єдність російської еліти (присутньої на поєдинку) та російського народу (який спостерігав біля телевізорів). Просто озвіріла «еліта», накручена пропагандою, свистом зустріла перемогу сильнішого. Це ненормально, — відзначив Небоженко.

РЕАКЦІЯ БЛОГОСФЕРИ

Російські та українські блогери адекватно, зокрема в жартівливому тоні, відреагували на результат бою Кличка з Повєткіним. Так, в Інтернеті з’явилися сотні дотепних дописів-вражень від бою. Пропонуємо деякі з них, оприлюднені у соціальних мережах:

 Max MYKHAYLENKO:

«Божий Суд відбувся. Витязь Митного союзу був жорстоко побитий нашим великим раубріттером, і не убитий з лицарських спонукань — до честі Повєткіна, — він не відключився, але Володимиру не рівня. А ми йдемо в Європу. Так, ви бачили вчора Міхалкова? Він відчув, що ще за його життя Європа постукає і в його хатинку на курячих ніжках».

 Юрій РОМАНЕНКО:

«Росіяни просвистіли перемогу Кличка, як Путін просвистів Україну Європі... Мораль бою Кличко — Повєткін: пафос укупі з виспівуванням патріотичних пісень не переможе раціональний розрахунок і силу. Амінь»; «Митний союз агресивно кидався, але був загнаний за Брянську лінію силою українського духу, покладеною на цинічний європейський розрахунок».

 Співачка ДЖАМАЛА:

(radiosvoboda.org)

«Дуже погано був організований мій вихід на сцену. Мені не пояснили ні де камери, ні де мені стояти. Це нонсенс для заходу такого рівня. Мало того, мені ще й мікрофон тричі міняли перед виходом. Той, який мені зрештою дали, — це взагалі, не побоюся цього слова, якась совдепія. Я намагалась усю енергію вмістити в кожне слово. Звичайно, легше вийти і заспівати під фонограму, як це зробив Кобзон. При тому, що його фонограма була двадцятилітньої давності з його молодим ще голосом. Мені здається, що набагато справедливіше співати наживо.

 Volodymyr KATSMAN:

«...Сашко так і не зміг вдарити по обличчю Володимира Володимировича».

 Сергій МIНАЄВ:

«Варто було цю псевдоімперку затівати з мегапафосом золотого шиття і Кобзона з гімном, щоб головним епізодом був крик із залу «Хвилина, Саня, хвилина»?

 Vitaliy DANILCHENKO:

«Кличко дуже правильно вчинив щодо своїх уболівальників на стадіоні. Тут більше політичний підтекст в перемозі не нокаутом, хоча Володя цілком міг нокаутувати Повєткіна. У Москві українцям довелося б не солодко після нокауту, і швидше за все були б масові бійки. Росіяни не пробачили б. Володя провів бій і вашим і нашим! І перемога, і росіяни не розчаровані до межі».

 Альфред КОХ:

«Густий заміс націоналізму, під який виходив на ринг Повєткін, можливий тільки при повній впевненості в перемозі. Як неймовірно безглуздо тепер все це (кольчуги, мечі, «онуки Сварога», гімн Кобзона-Міхалкова, Сєчін, Розенбаум, Валуєв і Ко на трибунах і т.ін.) виглядає після такої беззубої й бездарної поразки, якої зазнав «Російський витязь» — аж ніяк навіть не геній боксу, а просто добре тренований, спокійний і сильний професіонал»

 Борис НЄМЦОВ:

«Кличко переміг Повєткіна в чесному і красивому бою. Обидва богатиря були хороші. Враження псували фальшиві Кобзон із Міхалковим, натужно виконував гімн і Перший канал, який відмовився показати церемонію нагородження Кличка. Засилля єдросов на трибунах і путінських шахраїв типу Тимченка впадало в очі. Їх бидляча поведінка, хамський свист і спроба виглядати патріотами обкраденої ними Росії викликають блювотний рефлекс...»

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати