Перейти до основного вмісту

Коаліція на «тіньовій» основі

28 березня, 00:00

Уже після перших результатів екзит-полів, які, крім прогнозованого лідерства Партії регіонів, показали несподівано великий відрив Блоку Юлії Тимошенко від «Нашої України», стало зрозуміло, що карту можливих політрозкладів у майбутньому парламенті, ретельно вимальовувану політологами на основі соціологічних результатів довиборного періоду, треба терміново переробляти. Чим експерти й зайнялися одразу ж у ніч виборів в ефірі національних телеканалів. «День» пропонує окремі думки «теленочі» з приводу майбутньої коаліції.

Андрій ЄРМОЛАЄВ, директор Центру соціальних досліджень «Софія»:

— Якщо говорити про коаліції, то вони можливі тільки в двох іпостасях. Або це буде коаліція з участю «Нашої України», Партії регіонів і соціалістів. У такому випадку БЮТ може претендувати на системну опозицію з усім належним набором регалій і позицій.

І другий варіант, у якому з’являється Блок Юлії Тимошенко. Цей варіант залежить від позиції Президента й умов, які він висуне. Він також повинен буде врахувати вимоги та побажання БЮТ щодо посад, як переможця серед помаранчевих. Я не виключаю, що пані Тимошенко прямо ставитиме запитання: або позиція прем’єра, або, можливо, вона претендуватиме на керівництво парламентом.

Вадим КАРАСЬОВ, директор Інституту глобальних стратегій:

— Сьогодні люди ще раз віддали свій голос за Революцію, але вже за Юлію Тимошенко, як за другого лідера помаранчевої революції. Подобається це комусь чи не подобається, але народ так вирішив. Звісно, це переплутає всі карти, оскільки були інші розрахунки, інші резони. Але це — вибір людей. І, очевидно, помаранчева коаліція тільки тоді буде, якщо прем’єр-міністром стане Юлія Тимошенко. Це «Наша Україна» сьогодні повинна констатувати.

Олесь ДОНІЙ, політолог:

— Можливі будь-які коаліції, їх, імовірно, буде кілька в період цієї каденції українського парламенту. І ще одне: Юлія Тимошенко таким результатом зробила заявку на президентство. Я не впевнений, що вона стане прем’єром, фінансово-промислові групи, які стоять за політичними силами, не хочуть такого прем’єра. Але те, що це серйозна заявка на президентські вибори через кілька років, — це безумовно.

Гліб ПАВЛОВСЬКИЙ, президент Фонду ефективної політики (Росія):

— Віктор Ющенко зазнав нищівної поразки. Але попри перемогу, Віктору Януковичу уряд формувати не дадуть — це абсолютно зрозуміло. Уряд формуватиметься не на базі реальних переможців, а на основі коаліції, сформованої на тіньовій основі. Причому «Наша Україна» стане режисером й архітектором нової коаліції.

Василь ДУМА, член Ради Федерації, спостерігач за виборами в Україні від Федеральних зборів Росії:

— Попри скандали та розкол у таборі «помаранчевих», перші підсумки парламентських виборів показали, що виборці на Україні продовжують їм вірити. З огляду на підсумки виборів, можна з очевидністю сказати, що у Верховній Раді буде створена коаліція «помаранчевих». Після виборів Тимошенко фактично стане керівником держави. Мати з нею справи для Росії, з одного боку, буде набагато складніше, оскільки вона жорсткий переговірник, з іншого — легше, оскільки вона, на відміну від Ющенка, не схильна до якихось коливань у ході переговорного процесу.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати