Перейти до основного вмісту

«Колективний герой року — збірна команда українських паралімпійців»

27 грудня, 20:29
ФОТО З АРХІВУ «Дня»

Війна змушує нас визначитися відносно того, яку державу ми хочемо побудувати. Вже майже три роки війна для нас — це жорстокий і прискіпливий екзаменатор, навіть певною мірою час одкровення. Розкручені ідоли стали розчаруванням. Терміни на кшталт «боротьба з корупцією» та «необхідність реформ» вицвіли від відсутності конкретних дій. Проте залишається надія на те, що народ, який зміг у час страшних випробувань мобілізуватися, створивши рухи добровольців і волонтерів, зрештою здатен і до старанної, надскладної роботи з розбудови держави.

Цей рік був 25-ю річницею відновлення Україною незалежності. В Декларації про державний суверенітет, написаній рукою дисидента Левка Лук’яненка, значиться ключова фраза про «тисячолітню традицію державотворення». Експерти «Дня» в черговий раз зробили зріз часу нашого, без сумніву, історичного періоду, в якому українці випробовуються не лише на міцність, а й на спроможність виправдати згадану фразу, що прописана в паспорті держави.

Отже, наприкінці року за доброю традицією «День» звернувся до своїх авторів, постійних читачів, партнерів та експертів із проханням відповісти на чотири запитання нашої новорічної анкети. Чесні відповіді з одного боку виступають «маркером» того, як країна провела рік, які шанси використала, а які безповоротно втратила. З другого — слугують певним прогнозом очікувань у 2017-му. Переконані, що вам цікаво буде з ними ознайомитися.

1. Які події 2016 року, на вашу думку, вплинули на Україну і світ?

2. Чим рік, що минає, став особливим персонально для вас?

3. Кого вважаєте героєм і антигероєм року?

4. 2016-го наше видання відзначило 20-річчя свого існування. Ви і «День». Які проекти газети за всі ці роки відіграли найбільшу роль для розвитку нашого суспільства?


Олександр СОЛОНТАЙ, експерт Інституту політичної освіти:

1. Зі світових подій найбільше війна в Сирії, яка серйозно вплинула на всі події та політику ЄС, а також загострила внутрішньополітичні процеси в багатьох країнах. Це мало прямі позитивні наслідки для України (посилення санкцій проти Росії, збільшення розуміння змісту путінського режиму), а також негативні (відтермінування безвізу). Також референдум в Нідерландах, вихід Британії з ЄС, кризи економік окремих європейських країн звісно справляли значний вплив на Україну. Насамкінець зміна президента США теж матиме наслідки, але Україна відчує їх тільки в 2017 році. Натомість позитивні зміни одразу почали відчуватися після зміни уряду в Канаді, хоча і до того часу Канада послідовно підтримувала Україну!

Ще рік для України запам’ятається заміною прем’єр-міністра Яценюка на наймолодшого в історії країни прем’єра Гройсмана, а також звільненням Савченко, яка стрімко змінила роль військовополоненого ставши одним з  всеукраїнських політиків, але так само швидко втратила свій рейтинг. Ну і, звісно, цей рік був ювілейним, молодій державності вже 25 років!

2. Для мене персонально 2016-й рік став більш ніж особливим. З голови політради Сили Людей я перейшов в рядові члени партії. Розпочалися досі немисливі в українській політиці речі — ротації лідерів. Тим самим було ще раз підтверджено прагнення побудувати справжню партію, а не тимчасове об’єднання. Крім того, відбулася низка подій та дискусій на тему об’єднавчих процесів, які кінцево переконали дуже багатьох в тому, що немає жодної перспективи та сенсу об’єднуватися навколо фігури однієї особи, навіть з потужною пізнаваністю (в лідери пропонувався Саакашвілі), а слід створити справжні партійні організації, які залучать тисячі громадян в політичний процес. Таким чином, наше бачення побудови організації-інституції, а не виборчих проектів, набуло значної популярності. Впевнений, що це призведе до появи якісної альтернативи на найближчих виборах, коли і які б вони не були!

3. Колективний герой року — збірна команда українських паралімпійців, а також рядові військовослужбовці, які в умовах неоголошеної війни продовжують тримати фронт на сході.

Антигероєм року для мене виступив збірний образ Верховної Ради, яка навіть не спромоглася зібратися на ювілейне засідання парламенту на честь 25-річчя Незалежності України!

4. Важко сказати, що більше, що менш важливе, але точно знаю, наскільки важливою є та просвітницька робота, яку робить «День». Із задоволенням прочитав низку книжок, завжди раджу іншим. Також щорічна фотовиставка, дискусії, круглі столи в редакції, все це дозволяє зберігати лідерство газеті «День» серед інтелектуального читача. Також хочу відзначити іншомовні друковані та електронні версії. Вони дуже допомагають розповідати світу про те, що робиться в Україні!

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати