Перейти до основного вмісту

Коротко / ПОДРОБИЦI

16 листопада, 00:00

Раді представили Роман Зварича. У новій ролі

Перший заступник голови Верховної Ради України Адам Мартинюк представив народним депутатам нового представника Президента в парламенті Романа Зварича, повідомляє Інтерфакс-Україна. Як повідомлялося, 11 листопада Президент України Віктор Ющенко призначив Р. Зварича своїм представником у Верховній Раді. Іншим указом Юрій Ключковський звільнений від обов’язків представника Президента в парламенті. Ю. Ключковський працював представником Президента в парламенті з 1 листопада 2005 року. На останніх парламентських виборах пройшов у Раду за списком блоку «Наша Україна» (18-й номер). Члена ради партії Народний союз «Наша Україна» Р. Зварича 1 листопада відправлено у відставку з посади міністра юстиції за власним бажанням. Він очолив Мін’юст 4 серпня 2006 року. Р. Зварич був обраний до парламенту за списком «Нашої України», однак склав з себе депутатські повноваження при призначенні на посаду міністра. До речі, 2 листопада Роман Зварич сказав, що не заздрить антикризовій коаліції, якщо його призначать постійним представником Президента в ВР. Про цю обіцянку влаштувати «веселе життя» нагадав учора віце-спікер.

Соціалісти зрадили Матковського?

Днями стало відомо, що і Полтавський обласний пленум, і міський актив Соцпартії вирішили підтримати на виборах мера в Полтаві кандидата Віктора Животенка. Цей крок соціалістів був вкрай неочікуваним, адже і синхронне голосування у міськраді останнім часом, і призначення заступником міського голови представника Соцпартії мало б схилити їх на бік іншого фаворита — в. о. міського голови Полтави, секретаря міськради Андрія Матковського, якого вже підтримали БЮТ і комуністи. Животенка ж, окрім соціалістів, вже підтримують «закляті друзі» «Наша Україна» та Партія регіонів, а також колишній незмінний мер Полтави, а тепер нардеп-регіонал Анатолій Кукоба. Це рішення викликало протести у деякої частини соціалістів. Ситуація до болю нагадує потрясіння Соцпартії під час формування антикризової коаліції. Після голосування на користь Віктора Животенка соціаліст і депутат облради Микола Карнаух написав заяву про вихід із партії. Він з недавнього часу працює в штабі Андрія Матковського і вважає, що його однопартійці підтримали не того кандидата. Микола Карнаух відзначив, що нова міська влада на чолі з Андрієм Матковським і його заступником соціалістом Олександром Русіним за короткий час встигла зробити чимало добрих справ і має продовжити ці позитивні зміни. На думку Карнауха, на засіданні обкому СПУ чинився тиск з боку колишнього губернатора Полтавщини, а зараз нардепа Степана Бульби щодо підтримки соціалістами кандидата на посаду мера Віктора Животенка. Він навіть зібрав прес- конференцію з цього приводу, як зовсім нещодавно робив його колега Вінський, але полтавський осередок Соцпартії рішуче відмежувався від критики Карнауха, бо той примудрився розповсюдити неправдиву інформацію у прес-релізах від імені Соцпартії, коли вже з 4 листопада не був її членом, повідомляє Євген БРИЖ, Полтава.

Луценко: ГПУ перетворилася на інструмент тиску

Міністр внутрішніх справ Юрій Луценко заявляє, що Генеральна прокуратура перетворилася на інструмент політичного тиску й надуманих обвинувачень. Про це він сказав у середу в інтерв’ю журналістам, передає «Главред» з посиланням на Proua.com. «Вона (Генпрокуратура. — Ред. ) не виконує покладених на неї повноважень. Водночас не притягує до відповідальності VIP-персон, які підозрюються в масовому розкраданні держмайна», — сказав Луценко. Відповідаючи на запитання про те, чому, на його думку, не до кінця розслідували карну справу проти колишнього губернатора Сумської області Володимира Щербаня, Луценко відповів, що «тому ж, чому не розслідували справи й по Засусі, й по Мельнику». «Тому що відпустили тих, хто стріляв у міліціонерів у Дніпропетровську, тому що відпускають хабарника з Київради й т.д.», — сказав Луценко. Нагадаємо, Генеральна прокуратура заявила, що виявила факт корупційних дій у роботі Луценка, коли розслідувала справу про вбивство співробітника УБОЗ Романа Єрохіна.

Ігор Ліховий і надалі зберігатиме культурну спадщину

Президент Віктор Ющенко призначив Ігоря Ліхового керівником служби Секретаріату Президента з питань збереження національної культурної спадщини, повідомляє «Обком». Нагадаємо, 1 листопада парламент прийняв відставку міністра культури й туризму Ігоря Ліхового, призначивши на цю посаду Юрія Богуцького.

Павленко й Поляченко готові залишитися в уряді й чекають рішення парламенту

Міністр у справах сім’ї, молоді й спорту Юрій Павленко визначиться з перебуванням на своїй посаді після голосування парламенту щодо цього питання, сказав він на прес-конференції в середу в Києві, повідомляє Інтерфакс-Україна. Ю. Павленко наголосив, що його заява зареєстрована в парламенті й жодних заяв про її відкликання він не робив і не має наміру робити. «Я можу засвідчити, що в тих сферах, за які я відповідаю як міністр — за сферу фізичної культури й спорту, захисту прав дітей, ґендерну політику, сімейну політику, державну молодіжну політику — дії уряду є успішними. І мені як члену уряду й члену Політради «Нашої України» така заява (заява НСНУ. — ІФ ) є неприємною. Однак при цьому я залишаюся членом партії й членом Політичної ради партії. Що стосується продовження мого перебування на посаді, то я зможу офіційно заявити про свою позицію після відповідного рішення парламенту щодо розгляду моєї заяви про політичну відставку», — сказав Ю. Павленко. Як повідомлялося, 11 листопада на другому етапі третього звітно-виборного з’їзду партії «Народний союз «Наша Україна» (НСНУ), що входить у блок «Наша Україна», було прийняте рішення про перехід у системну опозицію до антикризової коаліції й чинного уряду. З’їзд доручив народним депутатам — членам партії ініціювати у Верховній Раді розгляд резолюції недовіри чинному Кабміну, наслідком чого стане його відставка. Колега Юрія Павленка за квотою блоку «Наша Україна» міністр охорони здоров’я Юрій Поляченко заявляє, що готовий залишитися працювати в уряді Віктора Януковича. Він зазначив, що не підтримує рішення партії «Народний союз «Наша Україна» піти в опозицію. «Я завжди був за консолідацію всіх політичних сил і своїм кроком декларую можливість прийняття консолідованої позиції між Президентом, парламентом і урядом», — сказав міністр агентству. Разом із тим Ю. Полянченко зауважив, що сьогодні перебування його на посаді міністра залежить від рішення Верховної Ради, в якій зареєстрована його заява про відставку.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати