Перейти до основного вмісту

Криворізький керівник «вийшов із довіри»

11 липня, 00:00

У передмісті Кривого Рогу — НП районного масштабу. Сесія Криворізької райради оголосила недовіру главі райдержадміністрації Сергію Нагайченку. Як повідомляють у районній раді, депутати ухвалили таке рішення за підсумками звіту про виконання програми соціально-економічного та культурного розвитку району станом за 2006 рік і з урахуванням відсутності проектів розвитку на рік поточний. За недовіру главі адміністрації проголосували понад дві третини депутатського корпусу. Рішення сесії райради було направлене Президенту України, до Кабінету Міністрів та до Дніпропетровської облдержадміністрації.

На спробу відправити С. Нагайченка у відставку першими відреагували його однопартійці. Керівник обласної організації партії «Народний Союз» «Наша Україна» Віктор Гноєвий також звернувся із заявою до Президента В. Ющенка, в якій дії депутатів райради розцінюються як переслідування через політичні мотиви. Колеги по партії завіряють, що за два роки перебування С. Нагайченка на посаді глави райдержадміністрації у Криворізькому районі спостерігалася «позитивна динаміка економічних показників».

За іронією долі, всього лише місяць тому, губернатор Дніпропетровщини Надія Дєєва, яка як депутат обласної ради перебуває в одній партійній фракції з В. Гноєвим, рішуче розкритикувала все того ж С. Нагайченка. На прес-конференції вона повідомила, що має намір скаржитися на свого підлеглого... Президенту В. Ющенку. Чашу терпіння Надії Миколаївни переповнила сварка районних чиновників із приводу «освоєння» коштів, виділених на місцеві потреби після продажу «Криворіжсталі». Як відомо, місту Кривому Рогу та прилеглим сільським районам перепав 1% від загальної суми, вирученої на аукціоні від продажу металургійного комбінату. У грошовому виразі розмір субвенції з державної скарбниці становив 199,4 млн. гривень, що виявилося «манною небесною» для бідних місцевих бюджетів. Так, Криворізькому району, який охоплює околиці промислового мегаполісу, було виділено понад 33 млн. гривень. Районній владі потрібно було лише скласти та затвердити перелік об’єктів і програм, що потребують фінансування. Проте її керівники, змагаючись за народні інтереси, не змогли дійти спільної мови.

«Зі свого боку, — розповів заступник Криворізької районної ради Андрій Пітерцев, — ми зробили все, що від нас залежить, щоб виділені кошти були спрямовані на потреби району. Спочатку ми провели зустрічі з головами сільрад і склали переліки для розв’язання соціальних, комунальних і екологічних проблем. Результати цієї роботи затвердили на сесії районної ради, одначе, для того, щоб ці пропозиції пішли далі — до обласної ради і до Кабінету Міністрів, був необхідний підпис глави районної адміністрації». Між тим, ставити свій підпис С. Нагайченко не поспішав, рішуче відстоюючи інший план розподілу грошових коштів. Патова ситуація у Криворізькому районі затяглася майже на півроку, викликаючи цілком зрозумілий гнів губернатора. Н. Дєєва побоювалася, що через перетягання бюджетної «ковдри» жителі сільського Криворіжжя взагалі залишаться без обіцяних коштів. Пікантність ситуації полягала в тому, що, критикуючи свого соратника, Надія Миколаївна, тим самим, забезпечувала козирями його опонентів. Тим часом, у Криворізькій райраді після минулих виборів головує коаліція більшості на чолі з партією регіонів. Проте люди, які є обізнаними щодо життя району не з чуток, стверджують, що політика тут зовсім ні до чого — каталізатором конфлікту стало основне запитання: кому й як «освоювати» кошти, що «звалились» на приміський район. Край тривалому перетяганню канатів, можливо, поклала сесія, де було ухвалено доленосне рішення. Щоправда, що стосується кар’єри самого глави районної адміністрації, то тут останнє слово, як відомо, залишається за Президентом.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати