Лідер "Громади" знає нового спікера
Перші кроки "Громади" в новій ВР матимуть не політичний, а економічний характер, заявив її лідер. Однак, кажучи, що для ліквідації протистояння між гілками влади та створення умов для економічного відродження потрібно "зняти лише одного чоловіка", П.Лазаренко дав зрозуміти, що його партія підтримає ініційований лівими закон про імпічмент, проект якого, до речі, підготувала фракція "Громади".
Першочерговими заходами, вжитими партією, стане "викриття злочинної діяльності уряду Пустовойтенка на нафтогазовому ринку України" і створення, таким чином, сприятливих умов для висловлення недовіри уряду. За словами П.Лазаренка, "сьогодні ніхто не вірить, що нинішній уряд не піде у відставку, враховуючи масштабну поразку влади та її партії".
Павло Іванович підтвердив намір опозиційної більшості ВР сформувати новий уряд. Але через те, що П.Лазаренко старанно обходив тему блокування "Громади", залишилося незрозумілим, хто ж утворить цю парламентську більшість, адже сьогодні навіть НДП готується перейти в опозицію.
До речі, лідер "Громади" не відповів, чи збирається він підтримати законодавчу ініціативу НДП стосовно ліквідації депутатської недоторканності, зате підкреслив, що А.Матвієнко перший не проголосує за таке популістське рішення, враховуючи кілька кримінальних справ, порушених проти нього Генпрокуратурою. (Щоправда, помічник заступника Генпрокурора О.Колінько не має інформації щодо цього, а в прес-службі НДП заявили, що "це - нахабна брехня"). На думку П.Лазаренка, такий проект, якщо він і з'явиться в сесійному залі, однаково буде знято з якихось причин. Зрозуміло, що визначальну роль тут гратиме спікер нової ВР. За словами Павла Івановича, кандидатуру професійного, незаангажованого й маловідомого в політичних колах майбутнього Голови ВР уже узгоджено з його фракцією парламентською більшістю. Назвати цю кандидатуру лідер "Громади" відмовився, мотивуючи тим, що "людину можуть залякати й вона змінить рішення".
Тож для підстрахування парламентська більшість проведе дві "пробні кандидатури", а вже потім свого ставленика. П.Лазаренко категорично відмовився бути спікером, заявивши, що "в нього інша роль - господарника"... або простіше - господаря.
Випуск газети №:
№89, (2007)Рубрика
Подробиці