«Ми досі не порвали з «кучмізмом»
Як депутати реагують на суд над Пукачем у резонансній «справі Гонгадзе»?![](/sites/default/files/main/articles/11022015/4kuchma2.jpg)
«Стіна мовчання» зламана. 12 лютого країну чекає чергове засідання у резонансній «справі Гонгадзе». В Апеляційному суді Києва продовжиться процес проти колишнього керівника департаменту зовнішньої розвідки МВС Олексія Пукача. Про резонанс і роль цієї справи в очищення країни ми запитали у народних депутатів.
«Відновлення справи та зізнання Пукача — це шанс, — коментує Ігор ЛУЦЕНКО з «Батьківщини». — Але немає чіткого і логічного ланцюжка до замовників вбивства Гонгадзе, адже Пукач особисто не спілкувався з Литвином. Сподіваюсь, є низка доказів, яка допоможе цей ланцюжок з’єднати. Проте, одного Пукача може бути недостатньо, щоб розкрити ці злочини та покарати їх замовників. В даних обставинах участь Кучми у міжнародних переговорах не є зрозумілою. Президент не розуміє певних моральних імперативів. Наприклад, він жодного разу не зустрівся з родичами ані Олега Сенцова, ані Надії Савченко. Невідомо, щоб він піднімав питання звільнення наших заручників в Росії. Навпаки ми бачимо, що українська сторона просить про відстрочення якихось санкцій. І я розумію, що участь Кучми була його рішенням».
«Інформацію, яку озвучив Пукач, треба оцінювати та перевіряти з різних джерел в рамках широкого аналізу, який нарешті став відкритим, — коментує народний депутат від «Батьківщини» Сергій СОБОЛЄВ. — Якщо не перевіряти слова Пукача, то справа знову може зайти в глухий кут або піти не в той бік. Зараз з’явилась можливість встановити, що на той момент відбувалося у владних кабінетах. Я вважаю, що цей судовий процес дозволяє суду, свідкам, потерпілим вимагати чіткого допиту всіх. І так чи інакше ми побачимо як всі люди, згадані у цій справі, будуть викликані до суду. Без цього цей процес не завершиться. Він є важливим і резонансним, бо показує, що немає заборон і табу, немає прізвищ, які не можуть фігурувати в його рамках. Ми всі станемо свідками того, коли в суді та під присягою свідчитимуть всі посадові особи того часу — Кучма, Литвин і інші. Якщо говорити про нинішню участь Кучми у міжнародних переговорах, то вони відбуваються за участі людей, яким довіряє інша сторона. Але судовий процес щодо Пукачу має розставити всі крапки».