На Україну чекає зменшення інвестицій
Перемога лівих сил на парламентських виборах в Україні викликала ще більше занепокоєння іноземних інвесторів щодо країни, яка дуже відстає у проведенні економічних реформ, заявили лондонські аналітики.
Зокрема, на думку Олівера Фретцшера, головного економіста компанії "ABN AMKO", результат виборів може посилити побоювання щодо девальвації гривні. "Ми вважаємо, що Україна і справді перебуває у надзвичайно складній ситуації - найнебезпечнішій із усіх країн Східної Європи", - сказав він. Минулого тижня служба інвесторів компанії "Moody" назвала реформи Кучми "непослідовними і неефективними". У п'ятницю Світовий Банк оголосив, що затримає надання позики в сумі $600 млн., якщо Україна не пришвидшить реформування економіки. А перед тим МВФ затримав виплату чергового трансу на $50 млн.
"Україна дуже потребує позик, проте МВФ та іншим міжнародним позичальникам набридла відсутність прогресу і після цих виборів ситуація, не поліпшиться на краще", - сказав Стюарт Паркінсон, економіст компанії "Морган Гренфелм".
Аналітики "Кредіт Суісс Фьорст Бостон" вважають, що 1998 року, потерпаючи від дедалі гострішого платіжного балансу, Україна "ледь протримається", утримавши курс національної валюти на межі 2,25 гривні за долар. Проте це може відбутися лише за умови отримання позик від МВФ і Світового Банку.
Випуск газети №:
№60, (1998)Рубрика
Подробиці