Нападників на мирну ходу в Дніпропетровську досі шукають
У Дніпропетровську активісти партійних та громадських організацій вимагають від правоохоронців розслідувати інцидент, який стався 8 травня, — під час ходи з нагоди Дня пам’яті та примирення. Прийняту заяву вони передали до міліції, прокуратури та СБУ. Документ підписали керівники майже двох десятків громадських об’єднань. Їхнє обурення викликав зухвалий напад невідомих, які намагалися спровокувати бійку. Це сталося, коли орієнтовно двісті представників національно-патріотичних сил зібралися на Європейській площі й рушили з прапорами України та з жалобними стрічками центральними вулицями міста. У цей час молодики спортивної статури напали на колону, почали ображати учасників ходи, жбурнули в них урну із сміттям, порвали плакати й затоптали Державний Прапор України.
«Міська влада й органи правопорядку не тільки проігнорували захід ООН в місті Дніпропетровську, а й не забезпечили належної безпеки та щонайменшої підтримки цьому заходові. Результатом стало скоєння цілого ряду кримінальних правопорушень проти учасників ходи», — говориться в заяві. Це стало можливим, вважають автори заяви, «в результаті бездіяльності міліції, яка навіть не намагалася вжити заходів із затримання злочинців для встановлення їхніх осіб». Крім того, учасники ходи впевнені, що за фотографіями та відеозаписами із заходу вони змогли ідентифікувати деяких із згаданих молодиків як членів одного зі спортивних клубів. Отже, активісти вимагають від міліції встановити причетних осіб і притягнути їх до відповідальності. «Про результати досудового розслідування й ухвалене рішення просимо повідомити громадськість для подальшого інформування керівництва держави, ЗМІ та Управління Верховного комісара ООН з прав людини», — йдеться в заяві.
«На нашу думку, в центрі Дніпропетровська відбувся дуже небезпечний інцидент, — сказав для «Дня» один із організаторів ходи, голова обласної організації Української народної партії Анатолій Сокоринський. — Проти учасників мирної ходи фактично було спрямовано штурмову бригаду, яка мала залякати простих городян — студентів, жінок, пенсіонерів. Провокації чинилися не тільки на Європейській площі, а й наприкінці ходи, коли її учасники прийшли до парку Живих і мертвих. Ми мали намір взяти участь у скорботному молебні біля братських могил, але там на нас уже чекали молоді люди під червоними прапорами. Вони свистіли, заважаючи службі, а також викрикували образи, називаючи учасників ходи «фашистами». На мій погляд, провокатори мають далекосяжні плани, з огляду на те, що наближаються президентські вибори 2015 року. Складається враження, що заздалегідь відпрацьовуються силові методи впливу, щоб залякати громадськість».