Перейти до основного вмісту

Національна поліція: перша річниця

Євген ЗАХАРОВ: «Поки що ми зі стометрівки пробігли метрів 15»
04 серпня, 19:26

Церемонія святкування річниці від дня створення Національної поліції відбулася в четвер, 4 серпня, в столиці на Софійській площі. Про це повідомляє Департамент комунікації Національної поліції України.

В урочистостях взяли участь секретар Ради національної безпеки та оборони України Олександр Турчинов, перший віце-прем’єр-міністр — міністр економічного розвитку і торгівлі України Степан Кубів, т. в. о. міністра внутрішніх справ України Сергій Яровий і глава Нацполіції України Хатія Деканоідзе.

Фоторепортаж

Олександр Турчинов привітав поліцейських від імені Президента. Він підкреслив той факт, що багато представників правоохоронних органів, на відміну від зрадників, захищали Україну навіть ціною власного життя. Секретар РНБО вручив прапор Національної поліції главі відомства Хатії Деканоідзе.

Від імені глави МВС України Арсена Авакова поліцейських з першою річницею створення Національної поліції України привітав тимчасово виконуючий обов’язки міністра внутрішніх справ Сергій Яровий.

«Крок за кроком ви продовжуєте робити дуже важку, але необхідну роботу, — захищаєте людей, — зазначив Сергій Яровий, звертаючись до поліцейських. — Стійкість та принциповість, мужність та велике бажання допомагати людям — ваша візитна картка. Більшість з вас приєдналися до Національної поліції після виконання завдань у зоні проведення АТО. І сьогодні ви продовжуєте велику справу захищати землю, захищати людей. Бажаю вам успіхів у нелегкій праці, впевненості у нелегкій місії «Служити і Захищати».

КОМЕНТАР

Євген ЗАХАРОВ, директор Харківської правозахисної групи:

— Реформу поліції я не вважаю «косметичною». Нова патрульна поліція створена в 35 містах України. Окрім того, створені групи швидкого реагування — це нова модель охорони громадського порядку в сільській місцевості, в невеличких містечках. Це почалося з одного маленького міста Самбір, потім було розповсюджена на 10 районів 4 областей. В лютому цього року було охоплено три області цією новою моделлю — Київська, Львівська і Харківська. Нещодавно додалась Хмельницька область, на черзі — Волинська. Насправді цю модель треба запровадити у всій країні, бо вона довела свою безперечну ефективність, але на це просто не вистачає коштів. Якби це було зроблено, то можна сказати, що реформування поліції охорони порядку дійшла б до певного етапу. Поки що ми зі стометрівки пробігли метрів 15. Наприклад, в кримінальному блоці ще нічого не змінилося. Зараз планують поєднати оперативників і слідчих, тобто вони повинні стати детективами, які мають мати і функції розслідувальників, і слідчих. Окрім того, планується звести підрозділи кримінального розшуку в єдиний департамент кримінального розшуку. Вони займаються негласними слідчими діями за санкціями апеляційного суду — прослуховування телефонів, обшуки, зовнішнього спостереження, розвідку, тощо. Хоча вважаю, що треба виділити окремий підрозділ для проведення обшуків. Так, зокрема, робиться в США. У нас поки що під час обшуків дещо пропадає, а дещо навпаки з’являється. Закон про Національну поліцію задає так би мовити нову парадигму дій поліції. Її діяльність має оцінюватися за рівнем довіри населення.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати