Одеська позика: «афера століття» чи законна операція?
утворився внаслідок зловживань організаторів реалізації муніципальної позики, випущеної рік тому в обсязі 61 мільйон гривень. Так прокоментував в.о. міського голови Одеси Микола Білоблоцький звіт урядової комісії про ревізію фінансової діяльності міськвиконкому.
Віце-прем’єр М.Білоблоцький назвав «аферою століття» схему реалізації позики. Лише чверть виручки від продажу облігацій (15 мільйонів гривень) вкладено за призначенням — у програму житлового будівництва та зведення автогаражів. 12 мільйонів гривень використано на придбання акцій в одному з київських банків. Потім цінні папери передано керівникам низки «одноденних» структур, які, в свою чергу, обміняли їх на 12 мільйонів готівкою. А тепер ревізори не можуть знайти ані грошей, ані тих структур, ані їхніх керівників...
Віце-прем’єр наголосив, що уряд не розплачуватиметься за борги Одеської міськради, бо не має коштів і, зрешою, не брав перед кредиторами жодних зобов’язань. Однак варто зауважити: реалізація проекту одеської позики навряд чи була б можливою без благословення найвищих посадових осіб країни.
Проте, як заявив у п’ятницю агентству Інтерфакс-Україна голова Держкомісії з цінних паперів і фондового ринку Олег Мозговий, постанова про випуск облігацій муніципальної позики була цілком законною й не містила жодних протиріч. Як заявив О.Мозговий, 61 млн. грн. надійшло до бюджету міста. Він закликав не драматизувати ситуацію, наголосивши, що держава виконала свою функцію щодо розкриття емітенту інформації про умови випуску та погашення позики, а інвестори самостійно та добровільно вирішували, чи купувати їм ці облігації.
Випуск газети №:
№111, (1998)Рубрика
Подробиці