Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Одвічне чорноморське питання

01 листопада, 00:00
ФОТО РЕЙТЕР

Питання Чорноморського флоту знову мусується в українському політикумі. А все почалося з невинного запитання журналіста на прес-конференції Віктора Януковича. Мовляв, чи допускає прем’єр можливість продовження термінів перебування Чорноморського флоту Росії в Криму після 2017 року. Відповідь була більш ніж обтічною. «Безумовно. У тому, що вигідно Україні, ми завжди стоятимемо на позиції національних інтересів», — сказав Янукович. Журналісти зробили висновок — допускає. Усі почали коментувати «дипломатичне» висловлювання Януковича.

Міністр оборони України Анатолій Гриценко заявив, що він та прем’єр-міністр Віктор Янукович мають різні позиції щодо можливості базування російського Чорноморського флоту в Криму. «Я не хочу коментувати заяву прем’єр-міністра. У мене є своя власна позиція щодо цього питання», — сказав Гриценко, зазначивши, що це питання не вирішуватиме ні Гриценко, ні Янукович. «Це питання вирішуватимуть люди, які прийдуть на цю посаду 2017 року».

Радник Президента України з політичних питань Тарас Стецьків заявив, що 2017 рік стане останнім роком перебування Чорноморського флоту Росії в Україні. Також Стецьків висловив думку, що уряд України в переговорах повинен був пов’язати питання ціни на газ для країни з питаннями про ставку на транзит російського газу територією України, про ставку за зберігання газу в сховищах, а також з вартістю оренди, пов’язаної з перебуванням ЧФ у Криму. «З погляду національних інтересів, усе це мало б бути. При підвищенні ціни на газ мають бути амортизатори, якими й могли стати ціна на зберігання газу, його транзит та оренда флоту», — пояснив він. Стецьків переконаний, що Росія при формуванні ціни на газ для України відстояла свої національні інтереси. «Україна не отримуватиме російський газ. Але Росія досягла збереження ставки транзиту територією України й на зберігання газу в сховищах. А збереження цих ставок ударить по економічним інтересам України», — зазначив радник Президента.

На захист головного однопартійця вчора стала Раїса Богатирьова. Мовляв, слова прем’єра були недостатньо коректно інтерпретовані в ЗМІ. «Якщо так ставити запитання, то воно звучить провокаційно. Прем’єр такого не говорив», — сказала вона під час перерви в ранковому засіданні парламенту. Також, за словами Богатирьової, зараз немає сенсу пов’язувати питання перебування флоту з ціною на російський газ для України. «Можливо, розглядати (питання перебування флоту), можливо, й змінювати. Коли буде 17-й рік, тоді розглядатимемо всі ці питання остаточно», — заявила лідер фракції Партії регіонів. Вона також додала, що всі заяви членів уряду й членів міністерств нижчого рівня, які сьогодні починають цю тему обговорювати, це — «тупа провокація».

Також Богатирьова наголосила, що Україна підтвердила, що й надалі виконуватиме зобов’язання, які на себе взяла (щодо базування флоту): «Нам не все подобається, але ті, хто педалюють ці питання — провокатори. До 17-го року ще багато води утече», повідомляє Олена ЯХНО , «День».

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати