Олександр Бандурка жалкує про рівень мислення «партії влади»
![](/sites/default/files/main/openpublish_article/19980718/4135-12.jpg)
Нагадаємо, що члену фракції НДП Олександру Бандурці не вистачило лише чотири голоси, аби очолити парламент. Причому не лівих або «Громади», а, так би мовити, товаришів по партії. У кулуарах тоді ходили наполегливі чутки, що голова партії Анатолій Матвієнко не проти того, щоб самому стати спікером і що багато «ендепістів» відверто заявляли: мовляв, навіщо нам цей міліцейський генерал на чолі Верховної Ради... Але якими б не були істинні мотиви, факт залишається фактом: кандидату від НДП Олександру Бандурці не вистачило бюлетенів однопартійців. Кореспондент «Дня» Ірина ГАВРИЛОВА поцікавилася, як Олександр Маркович ставиться до того, що деякі депутати фракції НДП не голосували за його кандидатуру.
— 13 чоловік не прийшли на голосування, коли кандидатуру було висунуто на пост спікера. Я розцінюю це як вільне волевиявлення народних депутатів, яке може формуватися як самостійно, так і за рекомендаціями. Я це сприймаю вельми спокійно.
Ткаченку треба не заздрити, а співчувати за нинішньої ситуації у ВР. Звичайно, в мене немає ні до кого претензій: ні до комуністів, ні до «Громади», які не голосували за мене. Так само, як немає претензій, образи на членів фракції НДП. Це швидше жаль про їхній рівень мислення і підхід до важливої державної справи. Я так вважаю, що наш парламент, навіть за певної єдності деяких фракцій, ще не доріс до того, аби головою ВР було обрано професора, академіка... Парламент обирає собі подібного: усередненого керівника, такого, як О.Ткаченко.
А якщо говорити вельми серйозно, то у фракції НДП була група депутатів, яка хотіла б бачити спікером І.Плюща, наприклад. Ну немає загальної любові й уподобань. Я навіть не впевнений і в тому, що за межами парламенту дуже хотіли бачити Бандурку головою ВР. Але треба все сприймати філософськи, стоїчно і виходячи з моменту.
Випуск газети №:
№135, (1998)Рубрика
Подробиці