Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Олександр РОДНЯНСЬКИЙ: Iнформаційну політику змінювати не будемо

07 лютого, 00:00
Круги від скандалу з телеканалом «1+1» продовжують розходитись. Ряд фігурантів скандалу зробили спроби спростувати свою причетність до ситуації навколо «1+1». У понеділок увечері УНІАН поширило інформацію про те, що прес-секретар київського мера Олександра Омельченка Василь Метерчук назвав «грубим наклепом» версію про причетність мера до позбавлення «1+1» ліцензії. Коментуючи оприлюднену генеральним продюсером телеканалу Олександром Роднянським версію про вплив мера на рішення київського Господарського суду, В. Метерчук заявив, що бачить у цьому «ніщо інше, як грубий наклеп на київського міського голову». Крім того, він вельми оптимістично зазначив: «Ствердження генерального продюсера кидає тінь на судову гілку влади, оскільки Господарський суд м. Києва, як і суди інших рівнів, є структурою незалежною». Тут необхідне уточнення: у своєму виступі О. Роднянський неодноразово підкреслював, що має на увазі дії конкретного судді, а не усього суду чи усієї судової системи.

Одночасно Вадим Рабинович, якого Олександр Роднянський назвав першим серед тих, хто стоїть за непопулярним рішенням суду, в інтерв’ю газеті «Столичка» (яка є проектом іншої газети «Столичные новости», що входить до структури, якою володіє пан Рабинович), коментуючи звинувачення у свою сторону, які прозвучали на прес-коференції на «1+1», підкреслив, що він, на жаль, «не має честі належати до команди київського мера», і висунув свою, традиційно екзотичну, версію інциденту: «Історію з судом задумано політтехнологами з групи Гельмана, вона переслідує дві мети: перша — у черговий раз очорнити Омельченка, якого вони не залишають у спокої вже протягом декількох місяців; і друга, головна, — відвести питання з площини величезного збитку для держави у площину політико-медійних розбирань». Цю версію «передвиборчої політтехнології з Москви» Вадим Зіновійович повторив і в інтерв’ю «Вікнам. Опівночі» (СТБ). (Зауважмо, що Рабинович не спростовує свою причетність до кампанії, яка ініціювала судовий позов до «1+1») У цій же програмі ведучий поставив О. Роднянському, запрошеному як гість до студії, запитання: що робитиме «1+1», якщо з УТ-2 його все ж витіснять? Втiм, ні особисто Роднянський, ні іноземні співвласники каналу не припускаються думки, що прийдеться розглядати таку перспективу всерйоз. А за гроші, які «1+1» платить Концерну РРТ, можна було б уже не раз побудувати нову загальнонаціональну мережу передавачів. Більш того, «1+1» спільно з інвесторами готовий її побудувати. Але зробити цього не може за умовами тієї ж нещасливої ліцензії. Тому що три загальнонаціональні канали в Україні — і так дуже багато для наявних обсягів ринку, і відкривати четвертий, очевидно, ніхто не збирається — це вкрай убило б ринок.

В інтерв’ю Україні.Ru Олександр РОДНЯНСЬКИЙ сказав таке.

— Які дії зробить студія «1+1» у відповідь на рішення Господарського суду м. Києва?

— Ми оскаржили рішення суду в Апеляційному суді. Ми обнародували свою позицію сьогодні через пресу. Ми, безумовно, зробимо все, щоб наступне судове засідання проходило в ситуації об’єктивного розгляду, а не келійно, як це було раніше.

— Про що ви будете говорити з Президентом?

— Якщо буде така можливість, я поясню йому ситуацію і запитаю, яка його точка зору з цього приводу. Він же не може втручатися в судочинство. Але якщо він висловиться, я буду дуже радий і вдячний йому. Ми вже надіслали йому письмове звернення, а якщо буде можливість, то зустрінемося.

— Як би ви прокоментували заяву Вадима Рабиновича, що справа вiдносно студії «1+1» пов’язана з викраденням понад 200 млн. грн. з бюджету?

— Ми — не бюджетна організація, і це дуже важливо. Ми ніколи не мали справи з жодною бюджетною організацією України, крім Комітету державного радіо- і телемовлення, якому ми платимо гроші.

— Ви допускаєте, що В. Рабинович намагається якимось чином пробити за допомогою таких судових рішень дорогу для каналу «НТВ-Україна»?

— Я не знаю, що таке «НТВ- Україна». Можна щось пробивати для компанії, яка працює, у якої є програми, яка має репутацію, журналістів, гроші, інфраструктуру… Проте, все може бути. Я думаю, що три з половиною роки його боротьби проти нас показали, що рівень компромату, рівень, з дозволу сказати, дискусії, яка пропонується нашими опонентами, не той, на якому ми можемо з ними вести діалог. Він показав повну відсутність у них будь-яких доказів. А потім серйозні та шановані журналісти розпитують: що та як, та я ось чув… Чому ми весь час повинні доводити комусь, що ми не верблюди? Ми не маємо ніяких проблем ні з українським бюджетом, ні правоохоронними органами. У нас компанія з відкритою і прозорою бухгалтерією.

— Пане Роднянський, на прес-конференції ви говорили про деякі інші версії подій, пов’язані зі студією «1+1», крім причетності до них Олександра Омельченка і Вадима Рабіновича. Що це за версії?

— Я не хочу поки що говорити про це. Справа досить серйозна.

— Чи вплине рішення київського Господарського суду на інформаційну політику студії?

— Жодним чином! Що ж до пана Омельченка, то його дії в цій ситуації дуже схожі з тим, як він взагалі себе веде. Я бачив його на 75-й річниці театру Російської драми, коли він 45 хвилин виступав у не зовсім тверезому стані на сцені театру, звертаючись на «ти» до Кирила Лаврова і «роздаючи» квартири акторам, яких він навіть на прізвище не міг назвати. Зі мною поряд сидів директор російського каналу РТР і питав: невже таке допустимо? Мені було соромно. Я думаю, що ця людина може і не таке зробити.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати