Оздоровча дипломатія
Уже вчетверте Пласт — Національна скаутська організація України та Пласт в Німеччині у співпраці із Червоним Хрестом Баварії організовують поїздки українських дітей з малозабезпечених сімей та дітей-сиріт до Баварії. У червні в селищі Дайзенгофен (околиця Мюнхена) діяв оздоровчий дитячий табір, у якому відпочивали 24 хлопчики і дівчинки з Дніпропетровська, Харкова, Луганська, Рівного, Івано-Франківська, Полтави та Кіровограда. Табір в Дайзенгофені — це земельна ділянка розміром у три футбольні поля. До послуг юних українців були два басейни, ігрові споруди, шість тенісних столів, гойдалки, велика актова зала, ігрові кімнати. Всі витрати узяв на себе баварський Червоний Хрест. Пластуни ж займалися оформленням проїзних документів, організацією екскурсій по Мюнхену, забезпеченням їх перекладу з німецької на українську і навпаки тощо. Окрім того, за реалізацію програми відповідали кваліфіковані виховники- пластуни, та й сама програма була побудована за пластовою методикою.
Під час перебування в Німеччині дітям запам’ятались екскурсія по Мюнхену, відвідання водного центру в Унтерхакінгу, музей BMW, Палац баварських королів, але родзинкою програми був тижневий виїзд у Альпи. Там на наших мандрівників чекали подорожі до озера Мегерінзі, прогулянки містечками Ромаш-Егерн, Вайдвезі, сходження на вершини Вальберг, Ресеркогель, хребет Боденшнайд, — усе це збагатило враження юних українців про світ. Слід згадати також надзвичайно приємний вечір, який організував для юних українців голова Червоного Хреста Баварії пан Бурхарт, який є одним із найвідоміших нейрохірургів Німеччини та знаним громадським діячем. Діти каталися на конях, поні, власноруч годували тварин, було організовано також захоплюючий футбольний матч за участі здоровенної кавказької вівчарки Лео — улюблениці господарів і гостей.
На завершення свого перебування в Німеччині діти відвідали Олімпійський центр у Мюнхені (Олімпія Штадіон), який було збудовано до Мюнхенської олімпіади 1972 року. Ця головна арена величних олімпійських баталій є ще й домашнім стадіоном знаної у світі мюнхенської «Баварії». Цікавим був і підйом швидкісним ліфтом на Олімпійську вежу, звідки Мюнхен можна побачити з висоти пташиного льоту.
За останні чотири роки табір в Дайзенгофені відвідало понад 140 дітей з усіх куточків України — від Криму до Львова. Це стало можливим завдяки тісній співпраці пластунів України з Червоним Хрестом Баварії. У серпні Пласт України організовує ще одну поїздку на оздоровлення групи дітей. Завдяки такій діяльності, яку ще називають народною дипломатією, українці мають змогу познайомитися з Європою, міцніють міжнародні зв’язки України. Приємно, що з кожним роком внесок громадських організацій у налагодженні подібної співпраці стає вагомішим.