Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Парламент: 151 — мiнус

16 червня, 00:00
НІХТО НЕ ХОТІВ ІТИ / ФОТО БОРИСА КОРПУСЕНКА / «День»

Учора Верховна Рада України п’ятого скликання фактично припинила своє існування. Віце-спікер Адам Мартинюк таки зробив це — оголосив про припинення повноважень 46 депутатів від фракцій БЮТ і «Нашої України». Таким чином свої повноваження склав 151 депутат-опозиціонер і на цей час у парламенті немає необхідних двох третин від конституційного складу.

«У голову приходять слова Леніна, що соціалістична революція провалилася», — сказав уже недепутат Петро Порошенко. Він прийшов у кулуари Верховної Ради поспілкуватися з журналістами й був відверто в піднесеному настрої. «Процес дострокових виборів невідворотний. До 151 оголошеної заяви є чотири додаткових заяви тільки з «Нашої України», — додав Петро Олексійович.

Проте перемогу святкувати рано. Соціалісти й комуністи ще готові поборотися за «життя» парламенту. За словами того ж А. Мартинюка, складання депутатами повноважень ще не означає дострокового припинення повноважень парламенту. «Я не хочу бути поганим пророком... але з цих заяв нічого не вийде», — зазначив він.

За даними першого віце-спікера, у списках «Нашої України» і БЮТ є кандидати в депутати, готові прийти до сесійної зали парламенту, прийняти присягу й працювати. «Зараз справа за Центральною виборчою комісією», — повідомив він.

Такої самої думки й голова парламенту Олександр Мороз, який підтверджує: понад 300 кандидатів у депутати готові приступити до своїх повноважень. Так, спікер прокоментував сьогодні лист-відповідь від голови Центрвиборчкому Володимира Шаповала. «Я отримав відповідь від керівника ЦВК на лист від Верховної Ради щодо інформації про баланс, який є в ЦВК із кандидатів у депутати й тих, хто складає свої повноваження», — розповів Олександр Мороз. — Виявляється, що в них запасу депутатів понад 300 осіб, так би мовити, кандидатів у депутати».

Очевидно, що заява Олександра Олександровича про 300 бажаючих стати депутатами не витримує ніякої критики. Навіть якщо такі знайдуться і ЦВК їх зареєструє (що практично малоймовірно), вони просто не зможуть прийняти присягу. Адже повноважної Верховної Ради вже немає.

За прогнозами політолога Віктора Небоженка, ця парламентська тяганина продовжиться ще два тижні. «З одного боку, парламент хоче жити, а з іншого — сама процедура ліквідації народних обранців унікальна в Європі. Ми особлива країна. Уявіть собі, люди знайшли собі прекрасну роботу на 18 тисяч гривень щомісяця. І раптом відмовляються від цього, щоб через місяць знову прийти на ці ж робочі місця. Навмисне не вигадаєш.

Але найголовніше — не продумана процедура. Я гадаю, ще з’являться суди, ще з’являться протести, й ще з’явиться продовження історії про цих «150 спартанців» — народних депутатів», — розповів політолог «Дню».

ДО РЕЧІ

Прем’єр задоволений опозицією

Прем’єр-міністр Віктор Янукович вважає, що опозиція, яка забезпечила складання депутатських повноважень 151 депутата Верховної Ради, виконала свою частину політичних домовленостей. «Якщо 151 депутат уже склав повноваження, це та умова, яку виконала опозиція», — заявив Янукович. При цьому він додав, що залишається вирішити ще одне питання щодо списків кандидатів у депутати від опозиційних фракцій. На запитання, чи буде Рада далі продовжувати свою роботу, Янукович відповів, що це рішення повинне бути прийняте керівництвом парламентських фракцій.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати