Перейти до основного вмісту

«Партія недовіри» набирає голоси

13 жовтня, 00:00

Iще одне соціологічне дослідження засвідчило кризу довіри до чинної влади, яка, швидше за все, стала наслідком кризи у владній команді. Тією чи іншою мірою погіршилося ставлення населення майже до всіх лідерів Майдану. В той час як до тих, хто особливою революційною активністю не відзначився, ставлення дещо покращилось. Зокрема, до Володимира Литвина та Юрія Єханурова. Про це свідчать результати соціологічного дослідження, проведеного з 13 по 25 вересня Київським міжнародним інститутом соціології спільно з кафедрою соціології Національного університету «Києво-Могилянська академія» (опитано 2015 респондента у віці від 18 років).

Оцінюючи бурхливі вересневі події української політики, 40% опитаних зазначили, що вірять звинуваченням у корупції, які Олександр Зінченко висунув проти Петра Порошенка, Олександра Третьякова та Миколи Мартиненка. Водночас заявам останніх про те, що ці звинувачення є наклепом, вірять лише 2,5% респондентів. 36% громадян не вірять жодній стороні, а 21,5% вагаються з визначенням свого ставлення до цих заяв.

Також більшість опитаних — 47% — вважають правильним рішення Президента Віктора Ющенка відправити у відставку й секретаря Ради національної безпеки і оборони Петра Порошенка, і прем’єр-міністра Юлію Тимошенко. 28% вважають, що правильним було б відправити у відставку тільки Петра Порошенка.

Розділилися думки українців і щодо правильності тієї позиції, яку Юлія Тимошенко зайняла після відставки. 26% опитаних зазначили, що підтримують цю позицію, 30% — що не підтримують. Решта респондентів або вагалася з відповіддю на це запитання або просто не хотіли відповідати на нього.

Соціологи також намагалися визначити електоральні настрої наших співгромадян. Якби вибори у Верховну Раду відбулися наприкінці вересня й у голосуванні взяли б участь ті 70% виборців, які вже визначились зі своїми партійними вподобаннями, то тривідсотковий бар’єр подолали б сім партій із такими результатами: Партія регіонів — 20,9%, Народний союз «Наша Україна» — 20,1%, Блок Юлії Тимошенко — 19,5%, Комуністична партія України — 9,5%, Соціалістична партія України — 6,6%, Народна партія України — 4,6%, Прогресивна соціалістична партія України — 3,5%.

Як відзначив президент КМІС Валерій Хмелько, «все ще має місце особливість поділу України за політичними переконаннями її громадян». «Західно-північна частина традиційно підтримують НСНУ і БЮТ, а східно-південна — Партію регіонів», — сказав соціолог. Разом із тим, за його словами, «Наша Україна», яка мала своїх прихильників також і на півдні, за останній місяць втратила їх не тільки у південному регіоні, але й на Заході, де кількість виборців, що мають намір підтримати НСНУ, скоротилося на 14,5%. Опитування також показало збільшення вдвічі кількості тих громадян, які заздалегідь не хочуть брати участь у виборах.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати