Партизація-2: тепер «визначитися з партійністю» пропонує прем’єр
Валерій Павлович не був таким категоричним, як свого часу Кучма, і припустив, що в уряді можуть бути й непартійні керівники міністерств. Він сказав навіть, що вступати можна і в Компартію, не забуваючи, однак, що вона опозиційна.
Самі комуністи відреагували бурхливо. За словами Петра Симоненка, така вказівка прем’єра, який «гарячково шукає грунт під ногами», є порушенням закону. Лідер комуністів стверджує, що голова Чернігівської області вже рапортує про головне своє досягнення на цій посаді: всіх комуністів звільнено з керівних посад.
По-своєму лінію Президента та прем’єра втілюють у життя в Полтавській області. Місцева обладміністрація запропонувала партіям включитися в роботу для «підвищення рівня інформованості населення щодо основних напрямів державної політики». Щомісяця партійні осередки отримують інструкції, що треба розповідати звичайним громадянам.
Схоже, головна мета — дискредитація Верховної Ради, опозиційних сил та підкреслення позитивної ролі Президента і виконавчої влади. Наприклад, у документі № 1-38\583 подибуємо таке: «На жаль, обрана Верховна Рада виявилася малодієвою, витративши більше двох місяців на вибори голови та керівників комітетів. Саме це примусило Президента країни звернутися з двома посланнями до українського народу, Верховної Ради та прийняти ряд важливих економічних рішень, спрямованих на поглиблення курсу реформ». А «з прийняттям Указу Президента від 18 червня «Про деякі питання, пов’язані із встановленням ставок акцизного збору і ввізного мита» з’явилася можливість покращення економічних реформ, стимулювання українського виробництва» (як після указу впав продаж вітчизняних алкогольних виробів, ми добре пам’ятаємо. — Авт.).
Тож не дивно, що, на думку обладміністрації, в області «відмічено» рішучість Президента, рейтинг ВР значно знизився. Не забуває обладміністрація й про себе. Вона бореться з бартером, розвиває добувну та переробну промисловості, підтримує вітчизняного товаровиробника, погашає заборгованість щодо зарплатні та пенсій. З останнього питання провели в першому півріччі аж 14 засідань і заслухали 757 керівників. Тепер у чотирьох населених пунктах немає заборгованості щодо виплати пенсій (щоправда, 30% пенсіонерів одержують пенсії продуктами. — Авт.).
Не викликає сумніву, на які партії розраховані такі агітки. У цьому ж документі докладно розповідається про «організаційну розбудову» обласної організації НДП.
Навряд чи можна сумніватися, що аналогічна робота з партіями проводиться і в інших областях. Через місцеві органи виконавчої влади осередки пропрезидентських партії фактично включаються в передвиборну кампанію діючого Президента. Тож і недивно, що хвиля партизації накотилася на міністрів. Виконуючи партійну дисципліну, вони будуть забов’язані, крім прямих службових обов’язків, дбати і про майбутні президентські вибори. І навряд чи допоможе запропонована депутатом В.Шевченком поправка до закону про вибори президента: призначеним Президентом особам забороняється брати участь у передвиборній кампанії.
№199 17.10.98 «День»
При використанні наших публікацій посилання на газету обов'язкове. © «День»