Перейти до основного вмісту

Перший декрет нового парламенту...

01 червня, 00:00

Найголовніша відмінність цих виборів від усіх попередніх - відповідальність кожної партії за себе та своїх депутатів протягом усіх чотирьох років діяльності парламенту. Інакше наступного разу за цю партію просто ніхто не голосуватиме. А тому більшість із них не обіцяє стандартний популістський набір (велика зарплатня і пенсія), а дійсно має чітку програму дій. На прохання кор. "Дня" В'ячеслава ЯКУБЕНКА лідери кількох партій відповідали на запитання "Яке перше рішення ваша партія намагатиметься провести в новому парламенті?"

Михайло Сирота, секретар політради НДП:

- Звідки я знаю?

- Хіба ви не секретар?

- Секретар. Але ж я не провидець.

- Ви ж знаєте програму партії...

- Знаю, але не знаю, що буде завтра. Дасть Бог день - дасть Бог їжу.

В'ячеслав Чорновіл, голова НРУ:

- В першу чергу треба зайнятися податковим кодексом та соціальними питаннями. Зменшивши податки, ми можемо витягнути економіку з тіні, а відтак і забезпечити соціальні потреби людей. У нас уже підготовлений соціальний пакет, зокрема новий пенсійний закон, земельний кодекс, є і реальна схема відшкодування втрачених в Ощадбанку заощаджень громадян.

Леонід Кравчук, 1-й номер СДПУ(о):

- Податковий кодекс та інвестиційні закони. Вже є розроблені за участю партії проект закону про цивільний кодекс, інші розробки. Почнемо саме з економічних питань: податки, підтримка національного товаровиробника, середній та малий бізнес, зовнішньоекономічні закони, які б сприяли залученню інвестицій та створенню додаткових робочих місць.

Катерина Ващук, голова АПУ:

- Замість тих 19 видів податків і нарахувань, які сьогодні сплачує село, ми хочемо зробити єдиний податок на землю. Частина його має сплачуватися натуральним продуктом, а частина - грошима. Але це має бути стабільний, незмінний з часом податок. Він стимулюватиме віддачу з гектара землі. Сьогодні чим більше ти виробив, тим більше з тебе зняли, придушили донизу. А зі стабільним податком - чим більше ти зробив, тим більше тобі залишається.

Віталій Кононов, Партія зелених України:

- Треба поставити питання про наведення порядку у фінансовій царині. Це дасть змогу поліпшити життя всіх трудящих, сформувати бюджет. Також необхідно відновити принципи радянського народовладдя. Перш за все необхідно законодавчо скасувати депутатську недоторканність на період, поки Україна подолає економічну, політичну та соціальну кризу. Без прийняття такого законодавчого акту, виходити з будь-якими, навіть з найрозумнішими законодавчими ініціативами, немає сенсу. Вони будуть принесені в жертву корпоративним клановим мафіозним інтересам.

 

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати