Перейти до основного вмісту

Почесного громадянина Львова Збігнєва Бжезінського націонал-патріоти не зустрічатимуть пікетами

24 вересня, 00:00

Ситуація навколо польських поховань на Личаківському цвинтарі є вже тривалий час напруженою. Націонал-патріотичні організації вважають, що поляки намагаються поставити під сумнів територіальну приналежність Львова та принизити українців. Водночас, на їхню думку, місцева влада не вживає належних заходів, щоб припинити ці неподобства. Як доказ один із лідерів блоку Петро Франко продемонстрував журналістам Протокол зустрічі польської та української делегації у Львові 25 липня 1998 року, де мер Львова Василь Куйбіда своїм підписом погодився на такі написи на могильних плитах, як «Тобі, Польще» та «Невідомим польським воякам, полеглим у боротьбі за незалежність Республіки Польща». В обмін на це польська сторона зобов’язалася вирішити питання про впорядкування українських військових поховань у Республіці Польща, а саме в Бірчі, Монастирі, Калівшу-Щипйорні, Кракові-Раковіце. Водночас було продемонстровано брошуру, яка вийшла в Польщі з нагоди впорядкування українського цвинтаря в Явожні, де Президент Леонід Кучма

зображений на фоні перевернутого українського прапора. «Випадковістю» націонал-патріоти це не вважають і вказують на ряд інших «недоглядів», які свідчать про певну закономірність та тенденційність польської сторони.

У той же час директор Личаківського музею-цвинтаря Ігор Гавришкевич в інтерв’ю «Дню» повідомив, що ряд робіт, а саме відновлення могильних плит та написів, зараз призупинено, оскільки польська сторона в особі Ради охорони пам’яті боротьби та мучеництва досі не представила проекту робіт. Націонал-патріоти, судячи з усього, до цих запевнень влади ставляться не дуже довірливо.

У цьому міжнародному конфлікті проглядається ще одна досить цікава, хоча й не дуже помітна грань. Якщо польська сторона виступає досить монолітною силою, українська сторона роз’єднана різними політичними симпатіями. У той час, як Блок націонал-патріотичних сил Львівщини об’єднує КУН, УРП та близькі до них громадські організації, п’ять із дев’яти учасників української делегації на переговорах з польською стороною, від мера Львова до директора музею-заповідника, є членами НРУ.

№182 24.09.98 «День»
При використанні наших публікацій посилання на газету обов'язкове. © «День»

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати