ПОЛIТIНФОРМАЦIЯ
Віктор Янукович пропонує зняти недоторканність уже зараз
У НУ-НС це вважають PR-ходом
Прем’єр-міністр України Віктор Янукович пропонує на початку вересня на засіданні парламенту проголосувати за зняття недоторканності та зняття пільг з усіх високопоставлених чиновників, включаючи Президента і прем’єра, суддів і народних депутатів. Про це він сказав, відкриваючи засідання Кабінету Міністрів України в середу в Києві. «Давайте зробимо цей історичний крок, на початку вересня зберемо сесію й одноголосно проголосуємо за зняття недоторканності з усіх», — сказав В. Янукович. За словами В. Януковича, «всі однаково мають бути рівні перед законом, це буде нормальний підхід — зробити такий крок до виборів», повідомляє Iнтерфакс-Україна.
Пропозиція прем’єр-міністра є черговим PR-ходом. Як повідомили УНІАН у прес-службі блоку «Наша Україна — Народна самооборона», про це заявив голова Житомирського обласного виборчого штабу блоку, народний депутат V скликання Павло Жебрівський. Він наголосив, що парламент давно є неповноважним, і жодне рішення ВР не матиме правових наслідків. «Це можна розглядати як контрагітаційний захід Партії регіонів, спрямований на те, щоб довести надзвичайно важливе для суспільства питання до ідіотизму», — переконаний він. Водночас, за його словами, для скасування депутатської недоторканності потрібно внести зміни до Конституції. Згідно з чинним законодавством, нагадав П.Жебрівський, для цього необхідно провести дві сесії ВР та отримати висновок Конституційного Суду на відповідний законопроект. Він також наголосив, що змінювати Основний Закон не можна на позачерговій сесії парламенту.
Хто «виграє» вибори: ЦВК чи суди?
Українські політологи вважають, що рішення Окружного адміністративного суду Києва щодо позову Блоку Юлії Тимошенко до Центральної виборчої комісії може викликати прецедент втручання судів у виборчий процес на майбутніх виборах. «Це означає, що передвиборчу кампанію і після виборів нас супроводжуватимуть суди, які, очевидно, зіграють не останню роль у кампанії та в її підсумках. Думаю, що на старті кампанії треба зупинитися, тому що це перетворюється на «кампанійщину», — сказав у вівторок в інтерв’ю агентству Інтерфакс-Україна директор Центру соціальних досліджень «Софія» Андрій Єрмолаєв. Політолог не виключає, що ЦВК може подати апеляцію на це рішення суду. Водночас, він вважає, що розумно було б ЦВК зареєструвати виборчий список БЮТ. «Це рішення має бути вже політичним. Формально ЦВК може зі своїми аргументами звернутися до Апеляційного Суду. А політично, враховуючи, що багато політичних сил виступило за те, що треба припиняти цю піар-кампанію, не виключаю, що тепер після рішення суду ЦВК зареєструє список БЮТ», — зазначив він.
«Не виключено, що можливий черговий виток судової війни. Якщо цей прецедент буде узаконено, і ЦВК погодиться з цим рішенням, то великий ризик, що подібний коректив рішень ЦВК може бути і в майбутньому, в тому числі й за результатами голосування. Це, мабуть, найризикованіший наслідок цього судового рішення. Виникає питання, хто надалі буде приймати рішення з приводу виборчого процесу: ЦВК чи суди», — сказав у інтерв’ю агентству голова Центру прикладних політичних досліджень «Пента» Володимир Фесенко. Політолог вважає, що для найшвидшого розв’язання виниклого конфлікту, що виник з реєстрацією списку БЮТ, найбільш правильним було б виконання рішення суду з боку ЦВК, повідомляє Інтерфакс-Україна.
Окружний адміністративний суд Києва у вівторок задовольнив позов Блоку Юлії Тимошенко і зобов’язав Центральну виборчу комісію України не пізніше середи зареєструвати виборчий список Блоку для участі у позачергових виборах до Верховної Ради, призначених на 30 вересня 2007 року.
Випуск газети №:
№137, (2007)Рубрика
Подробиці