ПОЛIТIНФОРМАЦIЯ
Роман ЗВАРИЧ: Посадовці, які відмовляються фінансувати вибори, будуть нести кримінальну відповідальність
Представник Президента у Верховній Раді Роман Зварич заявляє, що ті чиновники, які відмовляються фінансувати вибори, будуть нести кримінальну відповідальність. «Згідно зі статтею 106, укази Президента обов’язкові до виконання по всі території країни... Тому постанова Кабміну, яка практично зводиться до того, щоб саботувати президентський указ, була незаконною», — цитує Зварича прес-служба «Нашої України». За його словами, «подібні дії окремих посадовців можуть бути кваліфіковані в контексті особливої частини Кримінального кодексу». «У цьому випадку Кабмін, не маючи жодних правових підстав не виконувати указ Президента, фактично входить до антизаконної сфери», — зазначає представник Президента в парламенті.
«The Economist»: мітинги на Майдані — «пародія без стрижня»
Головною проблемою України британське видання «The Economist» називає те, що «незалежно від конституційних схем і домовленостей, у найближчій перспективі нею будуть управляти корумповані політики, які дискредитували себе». Найгіршим називається те, що «за боротьбою за владу і багатство ховається більш глибокий розкол, подолати який Ющенко так і не зумів».
«Схід постраждав від сталінського Голодомору 30-х років і успадкував політичну культуру, в якій поєднується прагнення повчати інших і глибокий цинізм. Схід зневажав Ющенко в 2004 році, тому що його обіцянки створити зовсім іншу державу здавалися цим людям суцільним лицемірством, — пояснюється в статті. — Цей цинізм сьогодні не знаходить повного підтвердження. Зараз в Україні є вільні ЗМІ, а її громадяни стали більш наполегливими й упевненими в собі», — додається в матеріалі. На думку видання, «навіть сьогоднішня ворожнеча є свідченням політичного плюралізму, щонайменше, якщо порівнювати її з ситуацією в сусідній Росії». «Але через слабкості та внутрішні склоки «помаранчевих» лідерів цинізм цих людей спростувати досить важко», — говориться в статті.
У редакційній статті акції на Майдані Незалежності в підтримку коаліції називаються «жалюгідною пародією». Встановлення наметів «запозичене з досвіду помаранчевої революції 2004 року, але в ньому відсутній стрижень».
«Якщо криза буде посилюватися, вирішальним чинником може виявитися могутня підтримка Ющенка в столиці, що зіграла свою роль у 2004 році, а також його контроль над переважною більшістю силових структур», — вважають у «The Economist». За матеріалами ІноCмі.ru.
Випуск газети №:
№64, (2007)Рубрика
Подробиці