ПОЛIТIНФОРМАЦIЯ
Ющенко вимагає від Януковича спільного звернення до КС
Президент України Віктор Ющенко вимагає вже сьогодні сформувати спільне звернення від прем’єр-міністра і Президента до Конституційного Суду відносно імперативного мандата. Як повідомила прес-секретар глави держави Ірина Ваннікова, йдеться, насамперед, про прийняття політичного рішення щодо відповідальності депутатів за вихід із фракції, тобто — про закон про імперативний мандат. «Лише це збереже легітимність існування коаліції і забезпечить гарантії діяльності опозиції, — вважає Президент», — повідомила прес-секретар. Ющенко бачить підстави для нелегітимності коаліції Верховної Ради і сформованого нею Кабінету Міністрів. Президент аргументує це тим, що коаліція формується депутатами індивідуально, а за Конституцією її формують фракції, повідомляє «Кореспондент».
СНД «працевлаштувало» Азарова
Перший віце-прем’єр, міністр фінансів Микола Азаров обраний головою Економічної ради СНД. Таке рішення члени ради прийняли на своєму 33 му засіданні, яке проходить в Москві, повідомляє Українська правда. При цьому співголовою економічної ради СНД обрано представника Таджикистану Гуломджона Бобоєва, який до цього був головою ради.Ще одним співголовою обрано першого заступника прем’єр-міністра Азербайджанської Республіки Ягуба Еюбова.
Янукович взяв до себе Кужель
Кабінет міністрів призначив члена партії Трудова Україна Олександру Кужель на посаду заступника Міністра регіонального розвитку та будівництва. Відповідна постанова опублікована на сайті Кабінету мінстрів. Згідно з постановою, Кужель призначена заступником міністра у зв’язках з Верховною Радою та іншими органами державної влади. Також Кабінет міністрів призначив колишнього суддю КС Василя Німченка постійним представником Кабміну в Конституційному Суді. Водночас, з цієї посади звільнено Людмилу Чубар, яка призначена радником прем’єра. Іншою постановою, уряд увів дві додаткові посади заступника міністра внутрішніх справ. Янукович також підписав постанови про призначення Миколи Плеханова заступником міністра внутрішніх справ. Цією ж постановою прем’єр звільнив Плеханова з посади заступника міністра внутрішніх справ з питань кадрової роботи та внутрішньої безпеки. Іншим указом уряд призначив Юрія Землянського заступником глави МВС, звільнивши його з посади заступника міністра внутрішніх справ-директора департаменту стратегічного аналізу та прогнозування.
Поспішність шкодить правосуддю
На спільному розширеному засіданні Президії Верховного Суду України і президії Ради суддів України нещодавно було обговорено хід судової реформи в Україні. За результатами обговорення, прийнято звернення Президії Верховного Суду України і Президії Ради суддів України до Президента України та народних депутатів України. «Ситуація, що склалася сьогодні в сфері правосуддя, потребує змін у законодавчому регулюванні судоустрою, судочинства та статусу суддів, — йдеться у зверненні. — Однак такі зміни не можуть здійснюватися поспіхом, на основі суб’єктивного бачення однієї групи осіб. До них необхідно підходити надзвичайно виважено, відповідально і прагматично. Судова реформа має бути системною, науково обгрунтованою, забезпечити найбільш оптимальну та історично виправдану для України побудову системи судів, простий, ефективний та оперативний судовий процес, доступність людей до правосуддя. При цьому вона має базуватися на реальних фінансових можливостях держави. Розпочатий новий етап реформування вітчизняного правосуддя, — пишуть автори звернення, — характеризується багатьма непродуманими, юридично хибними, у деяких випадках — такими, що суперечать Конституції України, законодавчими пропозиціями. Їх реалізація, зокрема в частині зміни судоустрою України, призведе до утворення складної, громіздкої, надмірно витратної системи судів, яка зумовить руйнацію цілісної судової системи, погіршить доступність громадян до правосуддя, унеможливить забезпечення єдності судової практики та однакового застосування судами законів. Фактично, пропонується провести економічно обтяжливий для нашої країни експеримент з непередбачуваними правовими та іншими наслідками. Пропонується додаткове утворення великої кількості судів та істотне збільшення кількості суддів за ситуації, коли впродовж багатьох років процесуальні та інші потреби судів фінансуються лише наполовину. Тому президія Ради суддів України і Президія Верховного Суду України звертаються з проханням «зупинити процес небезпечного для правосуддя та всієї України експериментування з реформуванням судової системи і приступити до спільного вироблення стратегії судової реформи та підготовки відповідних законопроектів, які б ураховували реальні потреби та передбачали соціально, економічно, юридично обгрунтовані заходи щодо поліпшення ситуації у сфері правосуддя».
Випуск газети №:
№56, (2007)Рубрика
Подробиці