ПОЛIТIНФОРМАЦIЯ
Сьогодні суд вирішить долю виборів
Сьогодні Вищий Адміністративний Суд розгляне позов Блоку Наталії Вітренко «Народна опозиція» та Блоку Юрія Кармазіна про визнання неправомірними дій ЦВК із встановлення результатів виборів народних депутатів. Засідання відбудеться за участю партії «Віче» як третьої особи, що не заявляє самостійних вимог, на стороні позивача, і Блоку Юлії Тимошенко як третьої особи, що не заявляє самостійних вимог, на стороні відповідача. Про це повідомляє Інтерфакс-Україна з посиланням на прес-службу Вищого Адміністративного Суду. Сьогодні ж о 12-й годині ночі закінчується термін оскарження результатів виборів.
Прем’єр попросить депутатів дозволити сумісництво
Прем’єр-міністр України Юрій Єхануров проситиме спікера Верховної Ради Володимира Литвина внести на порядок денний засідання 26 квітня розгляд питання про внесення змін до закону про вибори народних депутатів, щоб пролонгувати повноваження обраних до парламенту нинішніх членів Кабміну, не позбавляючи їх можливості отримати мандат після формування нового уряду. Про це прем’єр заявив учора в ході громадських слухань «Програма дій для парламентської коаліції й уряду». Ю. Єхануров пояснив необхідність вирішити колізію тим, що обрані в парламент нинішні члени уряду не можуть звільнитися з зайнятих ними посад, оскільки не буде кворуму для нормальної діяльності уряду до формування нового. «Я сьогодні дав доручення, щоб розглянути, які зміни до закону можна було б прийняти, можливо, попросити стару Верховну Раду, щоб 26 квітня вона внесла якийсь рядок у закон про вибори народних депутатів, щоб якось легалізувати тих сімох-вісьмох осіб, які є в уряді та обрані депутатами. Яким буде їхній статус, якщо вони всі звільняться. Ви розумієте, що так неможливо — тоді уряду не буде, і звільнитися неможливо. Цю колізію треба подолати», — сказав Ю. Єхануров. Як відомо, 26 квітня заплановане засідання Верховної Ради, під час якого минуть парламентські слухання до 20-ї річниці Чорнобильської трагедії. Обрані в парламент чиновники, щоб мати право на отримання мандата, повинні згідно із законом звільнитися з посади. Згідно з Конституцією, заборонено суміщати депутатський мандат Верховної Ради з роботою у виконавчій владі.
Донецького губернатора «зашлють» у Туркменістан?
Голова Донецької державної обласної адміністрації Вадим Чупрун після відпустки перейде на дипломатичну роботу, повідомив прем’єр-міністр України Юрій Єхануров. «Голова Донецької державної обладміністрації переходить на дипломатичну роботу в МЗС», — сказав український прем’єр учора в інтерв’ю журналістам у Києві. Він зазначив, що В. Чупрун, який працював на посаді посла України в Туркменістані, «має великий досвід роботи», а у зв’язку з питаннями про газопостачання України, що виникають, у В. Чупруна «великий простір для роботи». Прем’єр також ствердно відповів на запитання журналістів, чи «можлива зміна керівників державних адміністрацій інших областей». І додав, що на засіданні в середу уряд розгляне підсумки соціально-економічного розвитку та виконання надходжень до бюджету в першому кварталі Севастополя та Рівненської області. З огляду на те, що донецького губернатора «відправили у відставку» (насправді відповідний указ Президент ще не підписав) саме після розгляду питання про соціально-економічний розвиток Донбасу, то цю інформацію прем’єра цілком можна сприймати як прозорий натяк.
Iз «регіонами» — не товаришувати!
Блок «Наша Україна» закликає Блок Юлії Тимошенко відмовитися від коаліції з Партією регіонів у місцевих радах. «Ми вимагаємо від керівництва БЮТ відмінити домовленості в місцевих радах із нашими принциповими політичними опонентами, зокрема з Партією регіонів, і не допускати їх у майбутньому. Будь-які домовленості з реваншистами суперечать принципам і політико- ідеологічній суті коаліції демократичних сил», — йдеться в заяві НУ, поширеній учора прес-службою політичної сили. Як приклади, прес-служба наводить «рішення осередку БЮТ у Великобагачанському районі Полтавської області створити коаліцію з Народним блоком Литвина та Партією регіонів у місцевій раді», а також підтримку «кандидатури від Партії регіонів на посаду голови Автозаводського районної ради м. Кременчука». Водночас самі нашоукраїнці від співпраці з «принциповими політичними опонентами» на місцях не відмовляються. Рішення про можливе блокування з будь-якою політичною силою, не виключаючи Партії регіонів, прийняте на 5-й Одеській обласній партійній конференції партії «Народний Союз «Наша Україна» в четвер. Як повідомляє Інтерфакс-Україна, представляючи відповідний проект рішення, лідер обласної організації НСНУ Олексій Козаченко послався на те, що рада партії надала такі повноваження регіональним організаціям для «вирішення питання на місцях», за умови узгодження з президією обласної організації.
Випуск газети №:
№64, (2006)Рубрика
Подробиці