ПОЛIТIНФОРМАЦIЯ
Президент покарає винних. Якщо...
Сьогодні, 14 вересня, держсекретар України Олег Рибачук проведе нараду за участю представників прокуратури, МВС і Служби безпеки України, на якій буде підбито підсумки розслідування звинувачень у корупції, висунутих колишнім прем’єром України Юлією Тимошенко і колишнім держсекретарем Олександром Зінченком. «Термін даного мені Президентом доручення закінчується 16 вересня, і 14 го я проведу цю нараду, на яку зберу керівників прокуратури, МВС і Служби безпеки. Мені просто цікаво, чи з’являться ці факти», — сказав О. Рибачук у вівторок в ефірі радіостанції «Эхо Москвы». Держсекретар України висловив упевненість у тому, що, якщо ці факти підтвердяться, Президент суворо покарає винних. «Якщо в найближчому оточенні Ющенка з’явиться хтось, незалежно від того на «чук» чи на «ко» закінчується його прізвище, і цей хтось переплутає свою кишеню з державною, ніякі попередні стосунки з Президентом його не втримають у владі, — цитує О. Рибачука Інтерфакс-Україна. — Я добре знаю Ющенка — це винятково моральний політик. Він не допустить, як кажуть депутати, «кришування» такого типу людей».
Держсекретар України також зазначив, що, висуваючи звинувачення у корупції в телеефірі, Ю. Тимошенко та О. Зінченко показали цілу теку документів, «але вчора в прокуратурі, секретній службі та міліції було буквально два аркуша». «Якщо так вийде, що минуло десять днів, а серйозні факти відсутні, це викличе у мене, наприклад, найсерйозніші сумніви в тому, що йдеться саме про корупцію, а не про політичну кампанію, яка починається», — сказав О. Рибачук.
Оптимістів вистачає
Згідно даних опитування, проведеного Інститутом соціології Національної академії наук спільно з Фондом «Демократичні ініціативи», Президенту Віктору Ющенку довіряють 16,5% респондентів, не довіряють — 8,3%, повідомляє 5 канал. «Уперше українська влада має такі високі рейтинги довіри, вперше кількість оптимістів, які мають на цю владу великі сподівання, достатньо велика, вперше люди бачать політичних лідерів, які можуть керувати країною, і ці позитиви можна множити», — зазначила керівник фонду «Демократичні ініціативи» Ірина Бекешкіна. «У чому ж небезпека, — дуже мало змінилася кількість тих, хто вважає, що може впливати на рішення центральної та місцевої влади, не зросла кількість тих, хто бере участь у діяльності бодай однієї громадської організації», — зазначила вона також.
За словами експерта, соціологи можуть впевнено стверджувати, що із трьох президентів українці найменше довіряли Леоніду Кучмі. Хоча на початку свого президентства він мав кредит довіри у два з половиною рази більший, ніж його попередник.
Щоправда, автори повідомлення не уточнили, коли саме проводилося це опитування. Ймовірно, відповіді на ці запитання давалися ще до владної кризи, а зараз настрої в суспільстві дещо інші.
Випуск газети №:
№166, (2005)Рубрика
Подробиці