Перейти до основного вмісту

ПОЛIТIНФОРМАЦIЯ

21 травня, 00:00
МАЛЮНОК АНАТОЛІЯ КАЗАНСЬКОГО / З АРХІВУ «Дня»

25 травня в Києві проведуть екзит-пол

25 травня 2008 р. Київський міжнародний інститут соціології (КМІС) та Фонд «Демократичні ініціативи» на замовлення каналу ICTV проводитимуть екзит-пол — опитування виборців на виході з виборчих дільниць у день позачергових виборів мера Києва та депутатів Київської міської ради. Також до польового етапу буде залучено «Бюро статистичного аналізу». Організатори контролю опитування обіцяють, що воно здійснюватиметься щонайменше на 20% дільниць. Організатори планують опитати 10 тисяч виборців на 100 виборчих дільницях міста Києва. Для цього до роботи залучать 200 інтерв’юерів. Таким чином, даний екзит-пол стане наймасштабнішим серед усіх, що проводили раніше у Києві. Опитування розпочнеться із відкриттям виборчих дільниць о 8.00. Як зазначив генеральний директор КМІСу Володимир Паніотто, похибка вибірки становитиме не більше 2%. За словами експертів, опитування виборців проводитиметься методом таємного анкетування (secret ballot). Як зазначають організатори екзит-полу, це буде імітацією процедури голосування: респонденти-виборці самостійно заповнюватимуть анкети і вкидатимуть анкети у спеціальні закриті скриньки. Така процедура має гарантувати анонімність відповідей. Володимир Паніотто нагадав, що цей метод таємного анкетування був успішно застосований КМІС під час проведення президентських виборів 2004 року та парламентських 2006 та 2007 років. Результати екзит-полу оголосять 25 травня о 22.00 у спеціальному випуску програми «Факти» на ICTV, а уточнені дані буде оприлюднено КМІС та Фондом «Демократичні ініціативи» на прес-конференції о 1 год. ночі 26 травня. Оксана МИКОЛЮК , «День»

«Дух» Лазаренко посилає сигнали

«Каліфорнійський в’язень» Павло Лазаренко закликає зберегти в Україні президентсько-парламентську форму правління. Про це він заявив своїм однопартійцям у телефонному виступі на ХIХ з’їзді Всеукраїнського об’єднання «Громада», який минулими вихідними відбувся в Дніпропетровську. На думку П. Лазаренка, «надзвичайно важка ситуація», яка сьогодні склалася в країні, є наслідком змін у Конституції, які були внесені 8 грудня 2004 року — в самий розпал помаранчевої революції. «Ми повинні розуміти, — сказав опальний екс-прем’єр, — що це було компромісне рішення для того, щоб провести третій тур президентських виборів, однак воно не принесло очікуваного результату». П. Лазаренко повідомив, що йому добре відомий проект соратників Ю. Тимошенко щодо змін Конституції України, який, у разі його ухвалення, призведе не лише до парламентсько-президентської республіки, але й до формування двопартійної системи. Однак дозволити цього, на думку П. Лазаренка, не можна — необхідно зберегти як президентсько- парламентську форму правління, так і низький прохідний бар’єр до Верховної Ради. За прогнозом екс-прем’єра, у найближчому майбутньому в Україні мають відбутися ще одні позачергові парламентські вибори. З трибуни з’їзду, з вуст соратників Павла Івановича, навіть прозвучала дата — 5 жовтня 2008 року. Сам лідер «Громади» пообіцяв, що його партія неодмінно візьме участь у майбутніх виборах. Причому, незважаючи на підступи недоброзичливців, які завадили зробити це минулого разу.

Телефонне спілкування П. Лазаренка зі своїми однопартійцями місцеві гострослови давно охрестили колективними «спіритичними сеансами». Незважаючи на те, що «дух» Павла Івановича, викликаний з іншого кінця Землі, як завжди намагався пророкувати долю України, голос оракула цього разу звучав утомлено й навіть пригнічено. П. Лазаренко, всупереч звичаю, не назвав чергового терміну свого повернення на батьківщину. Утрималися від коментарів на цю тему й його найближчі сподвижники, які виступили на прес-конференції. Сам факт критики Ю. Тимошенко, як і висловлювання на підтримку президентсько-парламентської форми правління, швидше за все, говорить лише про те, що «каліфорнійський в’язень», який втратив колишній вплив в Україні, як і раніше плекає надію вибратися з багаторічного ув’язнення. З цією метою він намагається посилати позитивні «сигнали» Секретаріату Президента. І хоч робить він це не вперше, проте жодного успіху вони не мають. Тим часом вплив Павла Івановича поступово тане й на рідній Дніпропетровщині. Журналісти, присутні на з’їзді, звернули увагу на те, що П. Лазаренко говорив про проблему боротьби з рейдерством, хвалив ініціативи російського прем’єра В. Путіна в цій галузі й заявив, що ухвалення подібного закону є «вкрай необхідним» для України. Судячи з усього, заговорив він про це невипадково — не секрет, що з певних часів підвищену увагу до об’єктів нерухомості, «прихватизованих» за часів його губернаторства, стали виявляти представники групи «Приват». Минулого року вони не лише відрядили свого «гінця» за океан, щоб підкинути американській Феміді чергову дозу компромату, але й ініціювали судовий розгляд для того, щоб позбавити П. Лазаренка депутатства в обласній раді. На подібне «нахабство» на Дніпропетровщині ніхто досі не зважувався. Однак тепер — запросто, що саме по собі є досить красномовним і показовим фактом. Вадим РИЖКОВ , «День»

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати