Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Політичний «тромбоз»

Хто призначить лікування?
02 червня, 00:00

Розгляд у парламенті інформації керівників правоохоронних органів про результати розслідування обставин, що склалися під час виборів міського голови Мукачевого, традиційно зайняв учора весь робочий день народних депутатів. Так само традиційно залишилися нерозглянутими кілька десятків важливих законопроектів, серед яких — про внесення змін до Закону «Про чисельність Збройних сил України», про внесення змін до Закону «Про Збройні сили України», яким передбачається перехід армії з чотиривидової на тривидову структуру, а також проект Закону «Про реформування Збройних сил».

Із «мукачівського» питання перед парламентаріями виступили перший заступник міністра внутрішніх справ Михайло Корнієнко, заступник генпрокурора Микола Голомша, заступник глави СБУ Ігор Дріжчаний. Верховна Рада заслухала також голову спеціальної парламентської комісії Олександра Зінченка й уповноваженого з питань прав людини ВР України Ніну Карпачову. Тему «загострила» зроблена днями мером Мукачевого Ернестом Нусером заява про відставку, пов’язану, зі слів самого Е. Нусера, із загрозами на його адресу.

Зі слів М. Корнієнка, за допущені прорахунки начальника Мукачівського міськвідділу міліції було звільнено, заступнику начальника УМВС — начальнику міліції суспільної безпеки та ще одному заступнику начальника управління міліції області оголошено догани. М. Голомша проінформував депутатів про стан кримінальних справ, порушених прокуратурою за фактом хуліганства та за фактом розкрадання цінних документів. Зокрема, в ході розслідування останнього провели понад 2000 слідчих дій, допитали понад тисячу осіб, призначили 12 судових експертиз, вилучили 959 документів, відтворили обстановку подій, викликали для надання свідчень 44 народних депутатів, 15 із яких не з’явилися. Віце-спікер Олександр Зінченко заявив, що попередні висновки парламентської комісії знайшли своє підтвердження і є актуальними. «Мукачеве стало проявом важкої та небезпечної системної хвороби всієї української влади: злиття інтересів влади, знахабнілого чиновництва, силових структур і криміналітету призвело до системного нехтування правами людини та реальної загрози головним конституційним принципам», — сказав О. Зінченко. Ніна Карпачова з трибуни парламенту зачитала заяву сержанта патрульно-постової служби з Мукачевого Михайла Жумелі, в якій сержант повідомляє, що залишив будівлю міськради, де зберігалися виборчі бюлетені, за наказом свого керівництва, заступника начальника міськвідділу. Решту його товаришів по службі зняли з постів не тільки в приміщенні міськради, а й біля воріт. У відповідь Михайло Корнієнко заявив, що правоохоронні органи знали про це й раніше, і що в зв’язку з цим проводять розслідування.

Як і в попередніх випадках, обговорення супроводжувалося бурхливими емоціями опозиції, обуреної, зокрема, нез’явленням «на килим» перших осіб силових відомств, насамперед генпрокурора Геннадія Васильєва. Депутати з «Нашої України» внесли постанову про висловлення йому недовіри, аргументуючи це тим, що генпрокурор «саботує проведення кримінальних розслідувань, пов’язаних із подіями в Мукачевому». Після блокування трибуни «нашоукраїнцями» і кількох перерв парламентарії ніби домовилися проголосувати постанову, що містить вимогу відставки генпрокурора, у другій половині сесійного дня після розгляду його в профільному комітеті. Проте в результаті на її підтримку висловилися тільки чотири опозиційні фракції і по кілька депутатів із більшості, що загалом становило 206 голосів, недостатніх для прийняття рішення.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати