Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Працювати легально — вигідно. Для бюджету

15 липня, 00:00

Якщо скоротити рівень програмного піратства на 10 відсоткових пунктів, то сектор інформаційних технологій (ІТ) України, який оцінюють нині у $600 млн., може зрости до 2006 року до понад одного мільярда доларів. Це дозволило б створити більше за 5000 нових робочих місць, збільшити внесок у ВВП на $614 млн., а податкові надходження — на $47 млн. І головне — нинішній високий рівень піратства на ринку комп’ютерних програм (87%) не дозволяє Україні повністю реалізувати свій технічний та інтелектуальний потенціал. Такі висновки містяться в останньому дослідженні про вплив індустрії ІТ на економіку в 57 країнах світу, проведеному незалежним аналітичним агентством IDC на замовлення Міжнародної асоціації виробників програмного забезпечення.

Сьогодні у світі з кожних десяти копій програм чотири є піратськими. Рівень піратства в окремих країнах коливається від 25% до 94%. Згідно з результатами дослідження, за рахунок зниження рівня піратства у світових масштабах на 10 відсоткових пунктів (до 30%) можна створити півтора мільйона нових робочих місць, залучити в економіку додатково $400 млрд. і збільшити податкові платежі на $64 млрд. За період 1996 — 2002 рр. ІТ-індустрія була одним із секторів світової економіки, які найдинамічніше розвиваються, забезпечивши 26% зростання. Більш ефективний захист авторських прав у цій сфері, вважають дослідники, може дати могутній поштовх світовій економіці. «Проблема не в існуванні московської «Горбушки» чи київської Петрівки, інших подібних ринків, де вільно можна купити неліцензійний програмний продукт. Вона полягає у тому, що за кожним таким продажем стоїть організована злочинність», — вважає голова представництва Майкрософт у країнах СНД Ольга Дергунова. Проте, на її думку, зважаючи на позитивні зрушення у ставленні держави до питань захисту інтелектуальної власності, подолати 10-відсотковий поріг — цілком посильне завдання для України.

Із цим висновком готові погодитися у Державному департаменті інтелектуальної власності (щоправда, з однією обмовкою: якщо на цю роботу виділять бюджетні кошти). Їхня думка грунтується на тому, що тільки протягом 2001 року рівень використання неліцензійного ПЗ в Україні вдалося знизити на 2%. Як повідомив «Дню» заступник глави департаменту Володимир Дмитришин, сьогодні проводять «обширну роботу» з легалізації ПЗ в органах державної влади. Із березня 2003 року ведеться реєстр виробників ПЗ. У четвер парламент законодавче посилив вимоги до маркування ПЗ, яке реалізовують через роздріб. Ці заходи, вважає В. Дмитришин, дозволяють посилити вже окреслену тенденцію до скорочення програмного піратства і, до речі, позитивно вплинути на процес входження України до СОТ.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати