Сергій БОНДАРЧУК: «Фінансування Новинським «Нашої України» — чутки»
![](/sites/default/files/main/openpublish_article/20120710/4117-5-1.jpg)
«Нашу Україну» спробують реанімувати. Під парламентські вибори. Колись потужна опозиційна політична сила, що акумулювала в собі інтереси мільйонів людей, була локомотивом помаранчевої революції, привела до влади Віктора Ющенка, сьогодні прагне отримати друге дихання. Допомагатимуть їй у цьому Українська народна партія Юрія Костенка та Конгрес українських націоналістів на чолі зі Степаном Брацюном, а також понад 30 громадських організацій. Минулої суботи вони провели форум патріотичних сил України в київському Будинку вчителя. В умовах величезної спеки — люди буквально обливалися потом — лідери по черзі виходили на сцену й виголошували високі, патріотичні й цілком правильні слова. Екс-президент Ющенко не змінив традиції й говорив про «національне»: «Усе українське перебуває під анафемою. Фактично нам пропонують деукраїнізацію... Сьогодні рівень протестності — 55%, навіть перед помаранчевою революцією такого не було». Аналогічних слів, зокрема про «реванш донецьких», а тому необхідний «третій етап піднесення національного духу», говорили багато. Єдине — уся ця риторика була до болі відомою, причому використовували її ті ж самі люди. А от головне питання — як ця політична сила із рейтингом соціологічної похибки (1 — 2%) й величезним шельфом розчарування має намір набирати голоси — залишилося відкритим. Тим більше відчувалося: висновки так і не зроблено. З однієї сторони, лунали слова про розкол країни, а з другої — Ющенко вчора привітав нинішнього Президента Віктора Януковича з днем народження і побажав йому, «щоб свята місія формування української соборності вдалася хоча б частково».
Ще одне дуже важливе питання — фінансування. Неодноразово писали про те, що тут у «Нашої України» великі проблеми. Із цього ми почали нашу розмову з головою Центрального виконавчого комітету «Нашої України» Сергієм БОНДАРЧУКОМ:
— Ми проводимо багато переговорів з людьми бізнесу. Особливо з сільськогосподарського сектору. Вони мають бажання підтримувати правоцентристську політичну силу, яка обстоюватиме інтереси українського виробника й захищатиме національний інтерес.
— У ЗМІ була інформація про те, що фінансувати вашу політичну структуру може бізнесмен Вадим Новинський. Це правда?
— Я чув ці плітки, які побутують у середовищі, але мені нічого про це не відомо.
— Ви координуватимете ваші дії з іншими опозиційними силами?
— Ми підтримуватимемо зв’язки з усіма українськими політичними силами, які захищатимуть національний інтерес.
— Об’єднана опозиція захищає національні інтереси?
— В Об’єднаній опозиції багато людей, які щиро люблять Україну. Але, на жаль, мій досвід спілкування з деякими лідерами не дає мені можливості сказати, що вони захищатимуть українські інтереси. Я не хочу нікого звинувачувати, але щодо деяких у мене — знак запитання.
— Сьогодні багато говорять про захист національного, але особливої активності вашої політичної сили під час протестів проти ухвалення мовного закону біля Української дому не було.
— Наша політична сила підтримала ці протести. Я всю ніч провів під Українським домом — серед людей, депутатів, які голодували. Гадаю, що через деякий час ми зрозуміємо, хто справді обстоював мову, а хто піарився на цьому.
— Є велике розчарування у вашій політичній силі, як збираєтеся відновлювати довіру?
— Головна проблема пов’язана з тим, що нам завжди нагадують про те, що ми були при владі, про погане, але чомусь забувають про те, скільки хорошого зроблено. Я вважаю, що якби не було п’яти років президентства Ющенка, то не було б і з чим порівнювати. Ті свободи, які були протягом п’яти років, дають нам надію, що ми все-таки матимемо можливість вибору. Тоді можна буде міняти владу. Якщо нам вдасться пояснити людям свою позицію, ми повернемо довіру наших громадян.
— Як ви оцінюєте свої шанси?
— Я впевнений, що подолаємо п’ять відсотків.