Що Президент зробив "для себе і сім'ї"?
Розглядати родинний бізнес як один із компонентів національної ідеї запропонував Президент України Леонід Кучма у вівторок на Всеукраїнському засіданні підприємців. Президент сподівається, що розвиток малого й середнього "родинного бізнесу" допоможе створити в Україні "середній клас", який здатний консолідувати суспільство. У світлі "нової економічної політики" він запропонував замінити гасло "Що ти зробив для держави?" новим - "Що ти зробив для себе й сім'ї?".
Можна зазначити, що традиції "родинного бізнесу", та ще й у "своїй хаті з краю" в Україні були завжди сильними. Пригадаємо, наприклад, кримську сім'ю Франчуків, котра замість конфлікту батьків-дітей демонструє їхню плідну співпрацю щодо примноження родинного бюджету. Або одну сім'ю з Дніпропетровська, не таку дружну, але не менш багату, що дала українській землі таких славних синів, як Президент, прем'єр і екс-прем'єр.
А запропоновану Президентом зміну життєвих принципів давно передбачив Павло Іванович Лазаренко. У ході "сімейного" скандалу Валерій Пустовойтенко згадав легендарний уже зошит свого попередника, де графа "для сім'ї" була нібито значно обширнішою за графу "для держави". Згадаємо також урядову дачу, яку нібито родинне підприємство Лазаренків орендувало в прем'єр-міністра Лазаренка.
Нагадаємо також, що, згідно з Законом України "Про систему оподаткування", будь-яке приватне підприємство опдатковується 24 загальнодержавними і 17 місцевими податками, через які держава вилучає від 60 до 93(!) відсотків прибутку. А якщо врахувати різноманітну корупцію - бандитську й державну, що забирає ще стільки ж, законне існування приватного підприємства унеможливлюється. Законодавством статус "родинного підприємства" не передбачений, так як і пільги для нього. Вижити за подібних умов можуть підприємства родин, подібних сім'ї Корлеоне. Або "дніпропетровській сім'ї".
Випуск газети №:
№26, (1998)Рубрика
Подробиці